Dispozičně se objekt skládá z prostoru výčepu otočeného směrem do Stromovky a bistra orientovaného na Výstaviště. Uprostřed se nachází zázemí pro personál a veřejné WC.
Stavbu jsme založili na lehce nad úrovní terénu na betonových patkách tak, abychom nepoškodili kořenový systém stromů. Konstrukce je modulární, montovaná z ocelových dílů, do níž je vložena zaizolovaná dřevostavba s velkorysým zasklením. Pavilon je opláštěn průsvitnými sklolaminátovými panely. Jejich výrazná jantarová barva tvoří kontrast k šedým odstínům všech konstrukcí, stěn a vybavení pavilonu. Posuvně otočné panely fungují jako shrnovací plášť, do kterého je možné celou stavbu uzavřít. Variabilita pláště umožňuje různou míru využití a otevřenosti pavilonu vůči okolí za různých povětrnostních a světelných podmínek.
Součástí návrhu bylo také řešení okolí. Návrhem brány v oplocení areálu a navazujících zpevněných ploch jsme obnovili významnou osu Stromovka – Výstaviště, ke které se pavilon přimyká a stává se tak svorníkem dodnes oddělených parků.
Autorská zpráva
Autoři: Jan Bárta, Šimon Bierhanzl, Marek Fischer, Jan Svoboda
Autorům, realizaci a investorovi se podařila úžasná stavba. Ta obřadní síň je svojí koncepcí a jednoduchostí nesmírně přitažlivá, gratuluji. Materiálové…
Copak omyl? Ale strategie myšlení tvůrců a autorů záměru běhá někde v jných galaxiích a nevnímá, že jsme v Česku,…
Je to kulturní stánek nebo další cirkus? Už to vidím jak ty rampy v zimě, v létě, budou žít svým…
Těším se. Ale jak může někdo tvrdit, kdy začne stavět? Copak může vědět, jak dlouho bude trvat povolovací proces, výkupy…
Kéž by ty přístřešky byly všude, kde jsou dnes nekryté vstupy, bez ohledu na to, jestli vedou přímo do metra,…