Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s historikem architektury Martinem Strakošem vás zvou na přednášku:
14.3. 2013 v 18:00 přednáška o aktuálních projektech brněnského ateliéru Transat architekti a jejich extenzivních konceptech. Řeč bude také o proměnách role architekta na počátku 21. století, o architektonických soutěžích a obnově památek.
Petr Všetečka (1968, Brno) absolvoval v roce 1991 Fakultu architektury VUT Brno. Od roku 1997 vede ateliér Transat architekti, v němž spolupracuje s Robertem Václavíkem, Alenou Všetečkovou, Karlem Menšíkem a Markétou Čermákovou. Spolu s nimi je autorem a spoluautorem projektů obnovy a restaurování památek – Jurkovičovy vily v Brně, Minaretu v Lednici, Baťova mrakodrapu ve Zlíně (s Ivanem Bergmannem, Ladislavem Pastrnkem a dalšími), Květné a Podzámecké zahrady v Kroměříži (s Architekty D.R.N.H.) i projektů novostaveb a interiérových úprav.
Spolu se Zlínským krajem vytvořil koncepci umístění krajské knihovny, galerie a muzea do nevyužitých továrních budov (14″15 Baťův institut), pro kterou zorganizoval v roce 2009 veřejnou architektonickou soutěž (vítězný návrh ateliéru A.D.N.S. je v realizaci) a navrhl stálé expozice. Spolu s městem Zlínem připravil koncepci obnovy Památníku Tomáše Bati. V Praze je autorem úprav Národního památníku na Vítkově – Hrobu neznámého vojína, přestavby mauzolea a stálé expozice. Pro hlavní budovu Národního muzea a další objekty zpracoval stavebně-historické průzkumy. Kromě projektů se věnuje publikování a propagaci architektury (3 vily architekta Zdeňka Plesníka: Zikmundova, Hanzelkova, Liškova; Moderní architektura Moravy a Slezska; Metodika obnovy okenních výplní a výkladců NPÚ; ročenka Česká architektura 2010-2011, aj.). Ve veřejných architektonických a výtvarných soutěžích získal několik cen a odměn. V soutěžních přehlídkách získaly práce ateliéru Transat architekti cenu a čestná uznání v soutěži Grand Prix Obce architektů (2005, 2011, 2012) a čestné uznání v Europa Nostra Awards (2012).
VSTUP VOLNÝ
Akce antikvariátu a klubu Fiducia finančně podporují: Ministerstvo kultury ČR, Nadace Open Society Fund Praha, Statutární město Ostrava, Nadace OKD, architektury, Česká komora architektů, MUDr. David Feltl, advokátní kancelář Jansa,Mokrý, Otevřel a partneři, Nadační fond Kousek po kousku
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!