V prvním podlaží přístavby jsou dílny s přípravnou a garáž, ve druhém třídy informatiky, přírodovědy a jazykové výuky. Prostorové členění je strohé, komunikačně jednoduché, v místě napojení na krček starší budovy je v obou podlažích foyer se sedačkami a herními stolovými prvky. V interiéru se pohledově uplatňují betonové tvárnice, což determinovalo barevné řešení: šedá, bílá a dřevo. V kontrastu k tomu jsme instalovali výrazné barevné prvky: dveře, zárubně, nábytek.
Stavební materiál: litý betonový strop prvního podlaží, dřevěný záklop stropu druhého podlaží, hrubozrnné betonové tvárnice v učebnách a na chodbách, velkoplošné prosklení s minimálním členěním a hrubě opracované dubové kmeny vytváří čitelný a čistý prostor určený pro soustředění a vzdělávání. Pohledově se uplatňující substance materiálů včetně stromosloupů vyvolaly nezbytnost kvalitního stavebního provedení.
Kromě originální dubové konstrukce je třeba ještě zdůraznit, že objekt je napojen na systém tepelných čerpadel země-voda. Dešťové vody se odvádějí do zasakovací nádrže ve školní zahradě. Přístavba je tak propojena s přírodou nejenom pohledově a materiály, ale i funkčně a provozem.
Autorská zpráva
Kdo ma na starost stavební dozor na stavbě sv.Barbora v Peci pod Sněžkou
Taková onyxová stěna, to by bylo něco. Podsvícená, jako by byla průsvitná ...
Třeba místo madla stačí ta síť. Madlo může být jen jednostranné. V každé případě je dobře, že ta síť je…
Jo díky, vyzkouším to.
Pokud chcete znát přesnou cenu za digitálně potištěnou podsvícenou stěnu ze skla, nejprve si změřte rozměry. Pak si vyžádejte cenové…