Zdivo se musí před kladením stropních panelů Ytong upravit tak, aby jeho horní plocha byla vodorovná, hladká a umožnila tak bezproblémové uložení stropních panelů plnou plochou na podklad. Stropní panel Ytong se ukládá speciálními kleštěmi nebo pomocí textilních popruhů.
Strop se může okamžitě zatížit, ale musí se dbát na únosnost plochy při ukládání těžkých předmětů. Po uložení panelů se po obvodě stropu zazdí Ytong věncová tvárnice. Mezi stropní panely a věncovou tvárnici se vloží výztuž ztužujícího věnce a do zálivkových drážek stropních panelů se vloží zálivková výztuž. Zálivkové drážky a drážky věnce se navlhčí a vyplní jemnozrnným betonem min C 20/25, který se zhutní. Při dopravě, skladování a montáži je nutné s panely zacházet šetrně. Je dobré vyhnout se meziskladování, tzn. zajistit montáž přímo z dopravního prostředku. Zabudování panelů je možné za každého počasí. V zimě je nutné brát ohled na nebezpečí mrazu. Pro rozpuštění sněhu a ledu se nesmí používat sůl.
Minimální uložení stropních panelů je 50 mm v případě uložení na betonovou nebo ocelovou konstrukci. V ostatních případech je uložení minimálně 100 mm. V případech stropních panelů konzolových nebo šikmo řezaných, vytváření otvorů ve stropní konstrukci nebo vytváření otvorů v samotném stropním panelu je nutné tyto kroky konzultovat s výrobcem Xella CZ, s.r.o.
podle podkladů společnosti Xella
Kde jsou tyče na sjíždění o patro níž?
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!