Praha, 19. 11. 2013 – Praha se zapojila do projektu Urban Observatory, který shromažďuje urbanistická, demografická či dopravní data téměř dvaceti světových metropolí. Jednoduchými kroky tak lze pomocí internetové aplikace porovnat strukturu území nebo rozsah veřejných prostor v Praze s Londýnem, New Yorkem či Paříží. Začlenění města do internetové observatoře inicioval a data poskytl Institut plánování a rozvoje (IPR Praha), dříve Útvar rozvoje hl. m. Prahy (ÚRM).
Sekce prostorových informací IPR Praha zpracovala pro správce aplikace přibližně deset rozsáhlých datových vrstev. Praha je prvním středoevropským městem, které se do projektu zapojilo a zařadilo se tak po bok New Yorku, Londýnu, Los Angeles, Paříži či Milána.
Světové metropole lze porovnávat podle desítek hledisek jako například podle struktury urbanizovaného území, hustoty osídlení, dopravy, veřejných prostor či klimatických podmínek. „Urbanistická observatoř je z pohledu zpracování dat a systému rozsáhlým projektem, ale i přes velké množství informací je pro uživatele srozumitelná a přehledná. Účast Prahy v projektu je pro nás třešničkou na dortu, protože velkou většinu potřebných údajů dlouhodobě spravujeme a průběžně aktualizujeme“ řekl ředitel sekce Jiří Čtyroký.
Světové metropole včetně Prahy můžete porovnat na http://www.urbanobservatory.org/.
I když tomu říkají mobiliář, tak bych přála nám všem, aby měl výsledek stejné kvality, jako svého času dostavby od…
Připadá mi to, jako ba tahle dispozice nepočítala s dětmi. Všechny ložnice (tedy i dětské pokoje) jsou hned u vchodu,…
Proč by Správu železnic měla zajímat rekreace Pražanů?
Přemístění mostní konstrukce přece nejde srovnávat s destrukcí budov. Ta konstrukce zůstane zachovaná a dokonce bude i dál sloužit svému…
Velmi pěkné ale pro člověka pracujícího rukama nedostupné.