Rezidenční projekt Zahálka

Developerské společnosti Karlín Group a Horizon Holding dokončily stavbu první etapy jednoho z největších pražských rezidenčních projektů. Dva bytové domy v projektu Zahálka na pomezí Hodkoviček a Modřan se 240 byty míří ke kolaudaci. Hodnota stavebních prací této etapy dosáhla tři čtvrtě miliardy korun.

Stavba první etapy projektu Zahálka spěje do svého finále, v těchto dnech probíhají poslední dokončovací práce. Celkem obytná čtvrť celkem i s dalšími etapami nabídne bydlení pro 800 zájemců. Tvorbu první etapy projektu svěřili developeři dvěma renomovaným architektonickým studiím.  Podílely se na ní týmy oceňovaných tvůrců z Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko) a pražského architektonického studia Under-Construction Architects (Česko) Tento tandem byl ještě doplněn odborníky na krajinářskou architekturu z tuzemského Atelieru Flera. Výsledkem je jeden z nejosobitějších residenčních projektů posledních let, oceňovaný odbornou i laickou veřejností. Kvalitní architektura je zasazená do městského parku s desítkami stromů, hřišti, loukami, biokoridorem přírodního potoka a dalšími funkcemi, které zpříjemní život novým obyvatelům.

První etapa projektu vzešla z iniciativy Karlín Group a 50 procentním podíle se na ní účastní developerská společnost Horizon Holding. Ta bude následující etapy realizovat samostatně a ke spolupráci si přizvala architektonický ateliér Yashar Architects (Izrael).  

V obytné čtvrti Zahálka celkem vznikne sedm výškových domů s byty a komerčními prostory pro služby majitelům bytů i lidem z okolí. Součástí projektu bude i mateřská škola. Celý areál pak nabídne podzemní parkování pro 1000 vozů, aby veškerý prostor mezi budovami zůstal zachován pro zeleň a parkovou úpravu. Stavební náklady celého projektu přesahují dvě a půl miliardy korun.

tisková zpráva 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*