Obvodové zdivo je opatřeno hladkou omítkou světle šedé barvy, hliníková okna jsou v antracitové barvě, falcovaná střešní krytina je z přírodního titanzikového plechu. Dům byl navržen tak, aby byly zachovány hodnoty okolní zástavby a aby poskytoval dobré využití pozemku stejně jako původní stavba. Respektuje a zachovává zahradu a nádvoří včetně stromů.
Svislé nosné konstrukce tvoří stěny vyzdívané z keramických bloků, doplněné ocelovými sloupy. Stěny suterénu tvoří podporu pro železobetonové konstrukce bazénu. Stropní desky nad jsou ze železobetonu. Ve střední části objektu (nad bazénem) strop tvoří střechu. Ve východní části objektu je hambalkový krov, v západní části krov tvoří krokevní soustava. Konstrukce bazénu je provedena jako železobetonová vana. Stěny i základová deska jsou provedeny z vodostavebního betonu. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, jako záložní zdroj slouží plynový kotel. Vnitřní prostředí bazénu upravuje vzduchotechnika se strojovnou v 1. PP. Úprava vody pro bazén zajišťuje chlorová technologie.
Autorská zpráva
Foto: Tomáš Rasl
Autorkou designu interiérového vybavení (například zábradlí, výběr dlažeb a obkladů) je majitelka domu paní Pavla Petrová.
Zastavěná plocha: 310 m2
Obestavěný prostor: nadzemní:1745 m3; podzemní 56 m3; celkem
1801 m3
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,