Obvodové zdivo je opatřeno hladkou omítkou světle šedé barvy, hliníková okna jsou v antracitové barvě, falcovaná střešní krytina je z přírodního titanzikového plechu. Dům byl navržen tak, aby byly zachovány hodnoty okolní zástavby a aby poskytoval dobré využití pozemku stejně jako původní stavba. Respektuje a zachovává zahradu a nádvoří včetně stromů.
Svislé nosné konstrukce tvoří stěny vyzdívané z keramických bloků, doplněné ocelovými sloupy. Stěny suterénu tvoří podporu pro železobetonové konstrukce bazénu. Stropní desky nad jsou ze železobetonu. Ve střední části objektu (nad bazénem) strop tvoří střechu. Ve východní části objektu je hambalkový krov, v západní části krov tvoří krokevní soustava. Konstrukce bazénu je provedena jako železobetonová vana. Stěny i základová deska jsou provedeny z vodostavebního betonu. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, jako záložní zdroj slouží plynový kotel. Vnitřní prostředí bazénu upravuje vzduchotechnika se strojovnou v 1. PP. Úprava vody pro bazén zajišťuje chlorová technologie.
Autorská zpráva
Foto: Tomáš Rasl
Autorkou designu interiérového vybavení (například zábradlí, výběr dlažeb a obkladů) je majitelka domu paní Pavla Petrová.
Zastavěná plocha: 310 m2
Obestavěný prostor: nadzemní:1745 m3; podzemní 56 m3; celkem
1801 m3
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.