Rodinný dům v Letkově u Plzně

Dům leží v místě, které splňuje představy investora o jeho bydlení – klid a zároveň město na dosah. Lokalita, kde rodinný dům stojí, byla koupena developerem s cílem vytvořit urbanisticky i architektonicky ucelenou oblast. Tato skutečnost do návrhu přinesla spoustu pro i proti: například už byly dány přísné regulativy jako uliční čára, výška hřebene, sklon a tvar střechy, zastavěnost a také podlažnost. Investorovu i naši představu bylo tedy nutno se všemi podmínkami i dalšími vlivy protnout a zkusit najít určitou svobodu.
Dům je navržen pro čtyřčlennou rodinu s dětmi. Jde o samostatný nepodsklepený dvoupodlažní objekt, pozemek je ze severu a východu obklopen komunikací. Půdorysně se jedná o obdélník se sedlovou střechou. V rámci hlavního objektu je současně i garáž pro jeden automobil s pracovním koutem.
V přízemí byla jako hlavní prostor vytvořena kuchyně s jídelnou a varným ostrůvkem, což byl hlavní požadavek klienta na jeho upřednostnění před obývacím pokojem. Výhled do zahrady s bazénem je z jídelny i obývacího prostoru, který je prodloužen o krytou část venkovní terasy, skrytou pod vykonzolovanou částí ložnice rodičů. V horním patře se nachází ložnice s koupelnami, přístupné z prosvětlené galerie.

Konstrukčně se jedná o zděnou stavbu s monolitickými stropy, střešní krytina je betonová skládaná, okna hliníková. Fasáda je kombinací bílé omítky a svislého rastru obkladu modřínem, který kryje vjezd do garáže.

Autorská zpráva
Foto: Jiří Ernest

 

Autor: Nestudio v.s.a – Ing. arch. Vojtěch Hajný; LINK studio s.r.o. – Ing. arch. Michala Malánová
Generální projektant: Nestudio v.s.a
Dodavatel: MB Stavitelství s.r.o.
Plocha pozemku: 1140 m2
Zastavěná plocha: 160 m2
Užitná plocha: 180 m2

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*