Washington/Praha 11. května (ČTK) – Pětašedesátiny slaví 12. května americký architekt polského původu Daniel Libeskind, který patří mezi světové architektonické hvězdy.
Mezi jeho nejslavnější projekty patří Židovské muzeum v San Francisku, Městské muzeum v Osnabrücku, nové křídlo muzea královny Viktorie a prince Alberta v Londýně či přístavby k muzeím v Denveru (na snímku) a v Torontu. Podle jeho plánů vzniklo i Židovské muzeum v Berlíně a jako autor stojí za přestavbou Ground Zero, kde do září 2001 stály výškové budovy newyorského Světového obchodního střediska (WTC). Od tohoto projektu se ale kvůli pozdějším zásahům Libeskind distancoval.
Daniel Libeskind se narodil 12. května 1946 v polské Lodži v rodině židovského původu, která přežila holokaust. V roce 1957 odešel s rodiči do Izraele, po třech letech všichni přesídlili do New Yorku. Původně studoval hudbu a přivydělával si hraním v barech. V roce 1970 ukončil vyhlášenou školu Cooper Union for the Advancement of Science and Art v New Yorku, studoval také v Essexu a Londýně. Libeskind přednášel na řadě univerzit po celém světě a je držitelem mnoha ocenění a čestných doktorátů. S manželkou Ninou mají tři děti.
I když tomu říkají mobiliář, tak bych přála nám všem, aby měl výsledek stejné kvality, jako svého času dostavby od…
Připadá mi to, jako ba tahle dispozice nepočítala s dětmi. Všechny ložnice (tedy i dětské pokoje) jsou hned u vchodu,…
Proč by Správu železnic měla zajímat rekreace Pražanů?
Přemístění mostní konstrukce přece nejde srovnávat s destrukcí budov. Ta konstrukce zůstane zachovaná a dokonce bude i dál sloužit svému…
Velmi pěkné ale pro člověka pracujícího rukama nedostupné.