Rodinný dům byl postaven již před čtyřiceti lety a doznal pouze malých úprav. Proto byl v rámci budoucí přístavby wellness dům zateplen a byla vyměněna okna s venkovními žaluziemi. V přízemí domu bydlí babička, proto nebylo možné wellness rovnou napojit na dispozici domu. Je to nicméně v plánu ve druhé etapě.
Při návrhu wellness hrála velkou roli krásná rozlehlá zahrada se vzrostlými stromy, která se rozkládá na více než 3 000 m2. Umístění wellness mi bylo od začátku jasné; využit byl prostor, který navazuje na stávající rodinný dům na severní straně a přirozeně tím rozdělí zahradu na užitkovou „za domem“ a okrasnou „před domem“.
Přízemní stavba wellness je navržena jako moderní, bohatě prosklený pavilon s velkým podílem dřevěných konstrukcí jak v roli nosných konstrukcích, tak na obkladech v exteriéru i interiéru. Ve wellness je umístěn přelivový nerezový bazén s rozměry 7 × 3,5 m, finská / infra sauna pro čtyři osoby a vířivka pro tři osoby. Zázemí tvoří šatna s koupelnou, malá kuchyňka a sprcha v centrálním prostoru, který je věnován variabilnímu umístění odpočinkových lehátek, křesílek nebo jídelního stolu.
Na vnitřní prostor navazuje prostorná zastřešená terasa s posezením.
Materiály použité v interiéru wellness jsou zaměřeny na designovou jednoduchost, nadčasovost s pocitem jistého luxusu a minimální nutnou údržbu. Nosné dřevěné prvky se propisují do interiéru, kde vytvářejí hlavní rytmus prostoru v modulu 3 × 3-5 metrů. Povrchy všech podlah, většiny stěn, vnitřních dveří a části podhledů jsou opatřeny stěrkou Marmorino Unico v krémovém odstínu.
Velký důraz byl kladen na denní osvětlení a maximální vizuální propojení se zahradou. Proto je celý obvod u bazénu prosklený, ve střeše jsou navíc dva světlíky rozměru 2 × 2,5 m, které jsou zaskleny vytápěnými trojskly pro eliminaci jakékoliv případné kondenzace vody z provozu bazénu. Všechny fixní části oken jsou provedeny jako bezrámové, otvíravé části u bazénu jsou zdvižně posuvné HS portály pro co největší otevření prostoru v letním období.
Osvětlení je řešeno kompletně v LED technice s inteligentním ovládáním, kdy je nastaveno několik světelných scén, vždy s možností další regulace intenzity.
Autorská zpráva
Foto: Ing. arch. Václav Novák
Autor stavby a interiéru: Ing. arch. Michal Grošup
Autor stavby a interiéru: Ing. arch. Michal Grošup
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!