Stavbaři loni na podzim na úpatí Černé hory u Janských Lázní udělali zemní práce a budovali základy pro dřevěnou konstrukci. Stavba podle Pekárka pokračuje podle plánu. Výše investice do stezky činí asi 170 milionů korun a investoři očekávají, že by ji ročně mohlo navštívit zhruba 200.000 lidí.
V podzemní jeskyni o rozloze 400 metrů čtverečních budou mít návštěvníci možnost studovat mikrosvět půdy – od kořenů po nejmenší živočichy. Stezka bude pak stoupat do výšky 23 metrů nad terén. Zhruba ve dvou třetinách stezky bude vyhlídková věž vysoká 45 metrů. Celá stavba bude bezbariérová a bude mít několik adrenalinových sekcí, její součástí bude například suchý tobogan vedoucí vnitřkem vyhlídkové věže. Garantem přírodně-naučného konceptu stezky je Správa Krkonošského národního parku.
V Česku jsou zatím dvě stavby podobného charakteru. V roce 2012 byla otevřena Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku. Na konci roku 2015 byla otevřena Stezka v oblacích v Dolní Moravě na Orlickoústecku v pohoří Králický Sněžník. Lipenskou stezku navštěvuje několik stovek tisíc lidí ročně, stezka v Dolní Moravě měla za první rok provozu návštěvnost 180.000 lidí.
Doplněno Stavbaweb:
Autorem návrhu je německý architekt Josef Stöger.
Kde jsou tyče na sjíždění o patro níž?
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!