Na půdorysu bývalého objektu byly obnoveny kamenné stěny, do kterých jsme vložili ocelovou skeletovou konstrukci, podepírající letící střechu s extenzivní zelení, zapojující stavbu do přírodního okolí. Do halového prostoru, sloužícího pro parkování obecní techniky, byl dále vložen kovový box s kanceláří a zázemím pro obsluhu (pracovní stůl, úložné prostory, šatna a hygienické zázemí se sprchou a wc). V jihovýchodní fasádě je v kamenném zdivu otvor, který prostor zázemí osvětluje.
Stavba je průjezdná na hospodářský dvůr, sloužící ukládání a manipulaci s materiálem. Výjezd z objektu je možný také na přilehlý pozemek, který je napojen na místní komunikaci novou příjezdovou cestou.
Materiálové řešení stavby je kombinací smíšeného zdiva s cihelnými klenbami a černé oceli. Vjezdová posuvná vrata jsou v kontrastním dřevěném provedení. Box zázemí je opláštěn antracitovým plechem, ve shodné barevnosti byly provedeny okenní rámy. Pochozí a pojízdné plochy v halovém prostoru tvoří betonová dlažba.
Autorská zpráva
Rekonstrukce stodoly byla nominována na titul Stavba roku Středočeského kraje 2021
Autoři a projekt: Petr Šikola, Václav Dvořák, Jan Černoch, Hana Klapalová, Aneta Strouhalová; spolupráce Michal Netušil, Jaromír Šikola, Pavel Svoboda, Zdeněk Skřivánek, Jan Rychlík
dodavatel: PKbau, s.r.o.
Zastavěná plocha: 335 m2
Obestavěný prostor: 1 694 m3
Investiční náklady: 7,7 mil. Kč
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,