Fotogalerie ke článku (10)
Fincube
Fincube
Fincube
Fincube
Detail fasády
Fincube
3D model
Model se solárními panely na střeše
Prostor kuchyně
Prostor kuchyně
Německá kancelář Studio Aisslinger vyvinula koncept nového modulárního trvale udržitelného, přenosného a nízkoenergetického domu „Fincube“. Vývoje se účastnil jihotyrolský tým a stavba byla provedena 1200 metrů nad mořem blízko města Bozen v Severní Itálii.
Stavba vyrobená jen z místního dřeva má 47 m2 obytné plochy a minimum stop CO2. Jedná se o materializovanou vizi minimální bytové jednotky s dlouhou životností. Domek může být snadno rozebrán a postaven na jiném místě. A co je obzvlášť důležité pro úkryt v přírodě — stavba zastavuje pouhé dva metry půdy.
Návrh interiéru je minimalistický ve spotřebě materiálu a v těsném kontaktu s přírodou. Dřevěná konstrukce s trojitým zasklením kolem dokola má přidanou druhou fasádu kvůli zastínění. Vnější dřevěná fasáda domku propůjčuje tvar houby. Horizontální zastiňující lišty poskytují interiéru intimitu a vhodně zasazují stavbičku do lesa, na louku, na horskou stráň a do dalších přírodních útočišť.
Nosná konstrukce je z místního modřínového dřeva, interiér kombinuje modřín a limbu. Vnitřní prostor o výšce 3 m má spirálovitou dispozici: vstupní prostor přechází do velkoryse otevřené kuchyně, na niž navazuje obytný prostor, který za rohem vede do ložnice a dále pokračuje do prostorné koupelny.
Zdroj: www.designboom.com; www.aisslinger.de
Kde jsou tyče na sjíždění o patro níž?
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!