Tendr na analýzu využitelnosti koncertního sálu v Praze je vypsán

(ČTK) – Institut plánování a rozvoje hlavního města vypsal soutěž na zpracovatele analýzy využitelnosti plánovaného koncertního sálu v Praze. Cena zakázky je 6,5 milionu korun, termín na její zhotovení je šest měsíců. Zájemci o účast v tendru se mohou hlásit do 15. ledna, vyplývá z věstníku veřejných zakázek. Koncertní sál by měl vzniknout v lokalitě metra Vltavská, s otevřením se počítá v roce 2030.

Analýza má představit nejvhodnější řešení využití lokality, formulovat nejlepší stavební program budovy a způsob jejího provozování. Dále má nalézt nejvýhodnější způsob financování investic i provozu. Zabývat se má také vyřešením dalších pro uskutečnění celkového stavebně provozního programu podstatných otázek.

V rámci hlavního města se výstavbou nového koncertního sálu zabývá projektový tým, který vede architekt Martin Krupauer. Ten je zároveň předsedou komise rady hlavního města pro vznik koncertního sálu, která byla zřízena v říjnu. „Nové hudební centrum se stane iniciačním bodem a symbolem přeměny jednoho z největších a nejdůležitějších pražských brownfieldů Bubny – Zátory. Mělo by se jednat o každodenně živý, otevřený a plně využívaný prostor pro všechny Pražany a návštěvníky metropole,“ uvedl před časem primátorův náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09).

Stavba koncertního domu nejmodernějších parametrů se sálem, který by pojal zhruba 2000 posluchačů, by podle odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun. Další 2,5 až tři miliardy korun bude nutné podle Hlaváčka investovat do infrastruktury na Vltavské.

Diskuse o stavbě velkého koncertního sálu v Praze se vedou desítky let. Nejvíce se řešilo vhodné místo. Sál mohl v 90. letech vzniknout na Letné – na místě, kde se uvažovalo také o výstavbě Národní knihovny podle návrhu architekta Jana Kaplického. Japonští investoři chtěli stavbu věnovat České filharmonii ke 100. výročí. Tehdejší ministr kultury Milan Uhde a primátor Milan Kondr jejich nabídku odmítli.

Související články:
SAR: Koncertní sál u Vltavy je naše šance na reparát  26.11.2019
Architekt Pleskot: Velký koncertní sál Praha nutně potřebuje  12.11.2018
Nova filharmonie by měla vyrůst na nábřeží  4.10.2018
Praha prověřila možnosti koncertního sálu na Vltavské  26.4.2018
Soutěž na podobu koncertní síně Praha by mohla být v roce 2019  26.4.2018
Filharmonie na Vltavské?  30.5.2018


                         

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Před vyřešením + redukci dopravy s křižovatkou = celopražské souvislosti (dlouhodobě neřešeno), považuji tento tendr za předčasný s možností zmařené práce.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*