Na broušené cihelné bloky SUPERTHERM STI SB láká letos společnost HELUZ návštěvníky For Archu. Díky svým nejvyšším tepelnětechnickým parametrům jsou broušené cihly českého výrobce na našem trhu unikátem. Devatenáctý ročník mezinárodního stavebního veletrhu proběhne v pražském veletržním areálu v Letňanech od 23. do 27. září 2008.
Výjimečné vlastnosti a nejmodernější technologie zdění řadí broušené cihly SUPERTHERM STI SB k unikátům na českém trhu stavebních materiálů. Spojují v sobě výhody nejlepších tepelněizolačních vlastností, vysoké pevnosti zdiva a technologie zdění na tenkou spáru. Na veletrhu For Arch si návštěvníci stánku společnosti HELUZ budou moci prohlédnout zdivo vyzděné z tohoto stavebního materiálu, který na domácím trhu nemá konkurenci.
Broušené cihly se vyrábí vyšší a ložné plochy se po vypálení zabrušují do roviny brusnými kotouči. Jejich finální výška je 249 mm oproti klasickým 238 mm. Díky vysoké přesnosti ložných ploch se zdění provádí na speciální malty pro tenké spáry (lepidla) nebo na polyuretanovou pěnu. Výška maltového lože je snížena z klasických 12 mm na 1 mm, zdění ve výškovém modulu 250 mm pak zůstává zachováno. Speciální malty SUPERTHERM SB a SUPERTHERM SB C se na cihly nanáší pomocí nanášecích válců. SUPERTHERM SB se nanáší v tloušťce 1 mm a pokrývá pouze žebra cihel, dutiny v cihlách pokryty nejsou. SUPERTHERM SB C se nanáší v tloušťce 3 mm a celoplošně pokrývá dutiny v cihlách, po usazení cihel je tloušťka spáry opět 1 mm. Použití celoplošné tenkovrstvé malty umožňuje lepší usazení cihelného bloku po jeho uložení do zdiva, prodlužuje se tzv. korekční čas. Další výhodou je výrazné zvýšení pevnosti zdiva z tepelněizolačních bloků, a proto je tento způsob zdění vhodný i pro vícepodlažní objekty.
Třetí způsob zdění z broušených cihel SUPERTHERM STI SB je lepení na speciální polyuretanovou pěnu. Jedná se o bezcementové lepidlo s extrémně silnou lepivostí určené výhradně pro lepení broušených cihel. Zdění pomocí HELUZ pěny je rychlé, nenáročné na spotřebu vody a energie. Dózu s pěnou stačí jen dobře protřepat a nasadit na aplikační pistoli. Při použití pěny nedochází k přenášení vlhkosti z pojiva do zdiva, a to umožňuje zdění i při nízkých teplotách až do -10 °C.
Obvodové zdivo z broušených cihel přináší mnoho výhod. Výrazně eliminuje vznik tepelných mostů způsobených klasickou zdicí maltou a vytváří jednolitý podklad pro omítku. Vyznačuje se nižší pracností, vyšší rychlostí zdění, nízkou vlhkostí hotového zdiva a výrazně nižší spotřebou zdicí malty. To vše zaručuje i ekonomickou výhodnost zdiva. Navíc je v ceně broušených cihel již započtena cena lepidla nebo pěny a zakládací malty.
Na unikátní broušené tepelněizolační cihelné bloky SUPERTHERM STI SB se přijďte ve čtvrtém zářijovém týdnu podívat ke stánku č. B 8 v hale 1 do pražského veletržního areálu v Letňanech.
Tisková zpráva společnosti HELUZ, září 2008
U Hostivaře jsem podobný problém nezaznamenala, spíš u Pankráce, ale opraveno, děkuji za upozornění.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…