V Kladně byla oficiálně představena maketa nové hokejové arény

Autorem návrhu je architekt Antonín Buchta.


Multifunkční aréna, ve které by měli již na konci roku 2010 hrát hokejisté Kladna, má opět o něco konkrétnější podobu. Zástupci magistrátu, středočeského kraje a klubu v pátek 10.10.2008 na zimním stadionu představili maketu haly, která by měla sloužit i pro kulturní a výstavní akce. Aréna pro sedm až osm tisíc diváků má vyrůst v bezprostřední blízkosti současného kladenského stadionu.

„Středočeský kraj i Kladno takovýhle multifunkční prostor potřebují. Kladno si to jistě zaslouží,“ řekl středočeský hejtman Petr Bendl.

Nová hala by měla vzniknout do dvou let, náklady na její vybudování byly předběžně vyčísleny na 830 milionů bez DPH. V současnosti probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby, které skončí 31. října. Jméno vítěze by mělo být známo nejpozději v prosinci. Stavba by od základního kamene měla vyrůst v průběhu 22 měsíců. Dokončení stavby je tak plánováno na listopad 2010.

Zdroj: Zopráva ČTK 10.10.2008

Doplněno Stavbaweb:
Autorem návrhu je architekt Antonín Buchta.

Maketu na na fotografiích si můžete prohlédnout zde, na videozáznamu zde.

Kapacita sportovního zařízení bude 7200 míst k sezení, přičemž bude při určitých událostech možnost navýšení až na 8000 míst. V případě koncertů může být ještě vyšší.
Vznikne zde také kogenerační jednotka, která bude vyrábět proud a teplo pro halu a bude vytápět i nedaleký aquapark, letní koupaliště a nový areál vysoké školy, jenž vznikne na území kasáren.

Maketu multifunkční arény si můžete prohlédnout na ochozu kladenského stadionu při nedělním utkání, ve kterém nastoupí kladenští hokejisté proti Liberci.

Podobná hala je i v Liberci, kterou také navrhoval Antonín Buchta. 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*