29. 3. 2012 – 28. 10. 2012
Muzeum luhačovického Zálesí
Výstava nazvaná Příběhy domů a vil vykresluje příběhy zajímavých luhačovických staveb, nejen po stránce architektonické, ale i z hlediska jejich stavebníků a obyvatel, kteří byli často spolutvůrci architektonické koncepce. Návštěvníci se seznámí s osudy projektů Emila Králíka, Bohuslava Fuchse či Vladimíra Šlapety. Do podoby staveb se promítly i návštěvy slavných osobností, umělců, politiků a vědců, kteří byli ve městě na lázeňských pobytech.
Luhačovické muzeum představuje osudy tamních domů a vil
Luhačovice (Zlínsko) 30. března (ČTK) – Výstava mapující architekturu Luhačovic je k vidění v Muzeu luhačovického Zálesí. Jedno z nejznámějších moravských lázeňských měst je proslulé zejména zdobenými secesními domy architekta Dušana Jurkoviče. Atmosféru lázní však tvořili i jiní architekti a jiné stavební slohy, informovala ČTK spolupracovnice muzea Blanka Kovandová.
Autorky výstavy chtěly zmapovat historii architektury Luhačovic, také zatraktivnit méně známé stavby a architekty působících ve městě po Jurkovičovi. "Při přípravě výstavy spojily síly autorky působící ve dvou krajských institucích, Ladislava Horňáková z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a Blanka Petráková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně," uvedla Kovandová s tím, že nejde o první spolupráci, autorky se před pěti lety setkaly při tvorbě publikace Jurkovičovy Luhačovice, kterou vydalo město v edici Prameny.
I když tomu říkají mobiliář, tak bych přála nám všem, aby měl výsledek stejné kvality, jako svého času dostavby od…
Připadá mi to, jako ba tahle dispozice nepočítala s dětmi. Všechny ložnice (tedy i dětské pokoje) jsou hned u vchodu,…
Proč by Správu železnic měla zajímat rekreace Pražanů?
Přemístění mostní konstrukce přece nejde srovnávat s destrukcí budov. Ta konstrukce zůstane zachovaná a dokonce bude i dál sloužit svému…
Velmi pěkné ale pro člověka pracujícího rukama nedostupné.