V současné době probíhá veřejná sbírka na pořízení zvonů. Jejich osazení pak završí celkovou rekonstrukci objektu.
Autory rekonstrukce jsou architekti Pavla Melková a Miroslav Cikán (MCA atelier).
Husův sbor na Vinohradech - modlitebna Československé církve husitské v Dykově ulici v Praze 10 - byl postaven v letech 1930—1935 podle návrhu architekta Pavla Janáka v konstruktivistickém stylu. Třídílná stavba se skládá z vlastní modlitebny, věže a obytného domu. Vnitřkem skeletové železobetonové věže bez obvodového pláště vede točité schodiště. Vrchol je ozdoben husitským kalichem. Obytný objekt je pětiposchoďový, má plochou střechu a hladká průčelí. Součástí komplexu je i kolumbárium, které vzniklo v roce 1940 přestavbou z divadelního sálu podle návrhu Jiřího Jakuba. V roce 1947 k němu bylo přistavěno druhé patro.
Objekt se v průběhu minulých deseti let dočkal citlivé opravy, která probíhala po etapách za finančního přispění církve, ministerstva kultury, hlavního města i městské části Praha 10.
Autory rekonstrukce byli architekti Pavla Melková a Miroslav Cikán (MCA atelier).
V současné době probíhá veřejná sbírka na pořízení zvonů do věže Husova sboru na Vinohradech. Připravované osazení zvonů, s nimiž architekt Janák počítal v původním návrhu, by mělo být završením dlouholeté celkové rekonstrukce objektu.
Informace o veřejné sbírce na pořízení zvonů do věže Husova sboru na Vinohradech architekta Pavla Janáka naleznete také zde.
Č. účtu sbírky: 2125054319/0800 Česká spořitelna, a. s.
Pavla Melková a Mirek Cikán, MCA atelier s.r.o.
Husův sbor na Vinohradech od architekta Janáka
I když tomu říkají mobiliář, tak bych přála nám všem, aby měl výsledek stejné kvality, jako svého času dostavby od…
Připadá mi to, jako ba tahle dispozice nepočítala s dětmi. Všechny ložnice (tedy i dětské pokoje) jsou hned u vchodu,…
Proč by Správu železnic měla zajímat rekreace Pražanů?
Přemístění mostní konstrukce přece nejde srovnávat s destrukcí budov. Ta konstrukce zůstane zachovaná a dokonce bude i dál sloužit svému…
Velmi pěkné ale pro člověka pracujícího rukama nedostupné.