Zvony do věže Janákova Husova sboru na Vinohradech

Fotogalerie ke článku (1)

Husův sbor na Vinohradech

Husův sbor na Vinohradech
Celá fotogalerie (1)

V současné době probíhá veřejná sbírka na pořízení zvonů. Jejich osazení pak završí celkovou rekonstrukci objektu.
Autory rekonstrukce jsou architekti Pavla Melková a Miroslav Cikán (MCA atelier).Husův sbor na Vinohradech - modlitebna Československé církve husitské v Dykově ulici v Praze 10 - byl postaven v letech 1930—1935 podle návrhu architekta Pavla Janáka v konstruktivistickém stylu. Třídílná stavba se skládá z vlastní modlitebny, věže a obytného domu. Vnitřkem skeletové železobetonové věže bez obvodového pláště vede točité schodiště. Vrchol je ozdoben husitským kalichem. Obytný objekt je pětiposchoďový, má plochou střechu a hladká průčelí. Součástí komplexu je i kolumbárium, které vzniklo v roce 1940 přestavbou z divadelního sálu podle návrhu Jiřího Jakuba. V roce 1947 k němu bylo přistavěno druhé patro.

Objekt se v průběhu minulých deseti let dočkal citlivé opravy, která probíhala po etapách za finančního přispění církve, ministerstva kultury, hlavního města i městské části Praha 10.
Autory rekonstrukce byli architekti Pavla Melková a Miroslav Cikán (MCA atelier).

V současné době probíhá  veřejná sbírka na pořízení zvonů do věže Husova sboru na Vinohradech. Připravované osazení zvonů, s nimiž architekt Janák počítal v původním návrhu, by mělo být završením dlouholeté celkové rekonstrukce objektu.

Informace o veřejné sbírce na pořízení zvonů do věže Husova sboru na Vinohradech architekta Pavla Janáka naleznete také zde.

Č. účtu sbírky: 2125054319/0800 Česká spořitelna, a. s.

Pavla Melková a Mirek Cikán, MCA atelier s.r.o.
Husův sbor na Vinohradech od architekta Janáka

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*