Zvuk jako takový se šíří nejen vzduchem, ale i prvky konstrukce. Výbornými vodiči jsou například ocel a dřevo. Odborná firma vám při nezávazné konzultaci pomůže najít problémová místa a navrhne efektivní opatření. Jednoduchým řešením dodatečné zvukové izolace je provedení odhlučnění pomocí zvukověizolačních deskových materiálů WOLF®.
Jde o tzv. systémové řešení pro jednotlivé vodorovné nebo svislé konstrukce, jako jsou podlahy, stropy a stěny. Hlavní předností systémových řešení je jednoduchost a rychlost pokládky, vysoká účinnost a příznivá cena.
Desky WOLF® se kladou na sraz s přesahem minimálně 100 mm. V případě potřeby se zkrátí na potřebný rozměr zalamovacím nožem a olepí biologickou páskou.
Při pokládce na podlahu je potřeba vzít v úvahu několik základních věcí:
– podklad (betonová deska nebo dřevěná konstrukce) musí být pevný, suchý a zbavený nečistot;
– konstrukční výšku – může být především problém při rekonstrukcích stávajících objektů;
– finální nášlapnou vrstvu (to, po čem budu chodit), například plovoucí laminátovou podlahu, masivní parkety, dlažbu nebo koberec.
Z praxe platí jednoduché pravidlo: pokud nášlapná vrstva plave, plavou také zvukověizolační desky WOLF®. Pokud se nášlapná vrstva lepí, lepí se celoplošně i desky WOLF®.
Z praxe platí jednoduché pravidlo: pokud nášlapná vrstva plave, plavou také zvukověizolační desky WOLF®. Pokud se nášlapná vrstva lepí, lepí se celoplošně i desky WOLF®.
Montáž zvukověizolačních desek na strop je poněkud složitější. Ve většině případů se desky šroubují na dřevěný nebo kovový rošt a přikryjí se vrstvou sádrokartonu. Desky je možné použít i do podhledových konstrukcí. Tady je třeba dát pozor na poměrně velkou hmotnost takové konstrukce a použít odpovídající kotvicí prvky.
U svislých konstrukcí stěn a příček se nabízí hned několik systémových řešení pro zvýšení vzduchové neprůzvučnosti konstrukcí. Je zde možnost přímé montáže za použití speciálních akustických hmoždinek Herkules nebo montáž předstěny z kovových (dřevěných) profilů. Příčkové konstrukce lze i dodatečně izolovat vrstvou zvukověizolačních desek WOLF® a následně přikrýt finální vrstvou sádrokartonu. Vždy je třeba dbát montážních pokynů a doporučení výrobce pro dosažení maximálního zvukověizolačního účinku.
Podrobnější informace naleznete na webových stránkách www.wolfdesky.cz.
podle podkladů společnosti Ciur
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!
Když můžou být smaltované vany naprostá topka - odolné, trvanlivé, snadno se udržují a ještě k tomu skvěle vypadají, tak…