Clement Bacle a Ludovic Ducasse Architects: Banaball - hra a hřiště

Clement Bacle a Ludovic Ducasse Architects: Banaball - hra a hřiště

(26. 7. 2012) Instalace určená pro výstavu "hřiště", umístěné na střeše školy architektury v Nantes, ve Francii.

 
 
 
 

Clement Bacle a Ludovic Ducasse Architects: Banaball - hra a hřiště

Instalace určená pro výstavu "hřiště", umístěné na střeše školy architektury v Nantes, ve Francii.autoři: Clement Bacle a Ludovic Ducasse
foto: Martin Argyroglo, archiv autorů

Francouzští architekti Clement Bacle a Ludovic Ducasse postavili 'banaball', instalaci pro výstavu "hřiště", která je umístěná na střeše školy architektury v Nantes. Nová sportovní hra se tu hraje v konstrukci z kovového rámu 6x12 m, kterou zvýrazňuje žlutá dřevěná podlaha a obaluje drátěné pletivo. Celá konstrukce je navržená tak, aby mohla být sestavena přímo na místě. Na koncích je tvar konstrukce ven vykosený, a vytváří tak branky. Jak název napovídá, projekt je banánový - díky terminologii a ikonografii. Hra má dva týmy o třech hráčích a pět pěnových míčů; hráči musí banafreezovat (zmrazit) protihráče tím, že je trefí balonem dříve, než ten se dotkne země. Útočné manévry se provádějí zpoza útočné linie pomocí proutěné pálky na ruce zvané banarama, vypůjčené z baskické hry chistera. Při obraně mohou být "projektily" blokovány pohybem banamoving (přeskočením, uskočením) nebo chvilkovým banahiding (schováním se) za již zamrzlého spoluhráče. Když je vstřelen gól, všichni zamrzlí hráči týmu, který vstřelil branku, jsou volní, což celá banda zdůrazní výkřikem "bbaaannaaaannaaaall", a oslaví tak ovoce své práce.


přístup pohled na konstrukci a dřevěnou podlahu
vstup
interiér při hře - footograf je zamrzlý hra
hra

transport banánu

osvětlený střeší dvůr


pohled


axonometrie


detaily spojení
detaily spojeníZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz