Dům kultury v Hodoníně

Dům kultury v Hodoníně

(2. 9. 2016) Adam Rujbr Architects

   
 
 
 
 

Dům kultury v Hodoníně

Rekonstrukce Domu kultury spočívala v zásadních změnách dispozice, osazení nového obvodového pláště a kompletní obměně technologií. Cílem bylo pozvednout kvalitu, snížit energetickou náročnost a zefektivnit provoz. Dále také bylo třeba zvýšit kapacitu, lépe využít vnitřní prostory a umožnit provozovat jednotlivé části nezávisle na sobě. Zároveň s možností rychlé změny účelu využití a v neposlední řadě učinit budovu bezbariérovou ve všech částech přístupných veřejnosti.
Severozápadně od budovy by měl v budoucnu vzniknout parkovací dům, který se bude nacházet na průniku uliční čáry ulice Horní Valy a „náměstí“ vymezeného ulicemi Výstavní a Polní. Návrh předpokládá z východní strany vybudování obslužné komunikace pro zásobování kulturního domu. Prostor mezi kulturním domem a hotelem by se pak mohl stát pěší zónou. Na jih od kulturního domu je navrženo polouzavřené atrium, které bude sloužit jako terasa pro posezení u snack baru, případně je bude možno využít pro pořádání akcí pod širým nebem (koncerty, divadla, letní kino apod.). Dlážděná plocha bude doplněna vzrostlými stromy a lavičkami a zakončena krytou nástupní terasou – společným nástupem do divadelního snacku a klubu v suterénu budovy. Navazující úpravy venkovních ploch poskytnou novou kvalitu této části města.

V rámci první etapy tedy byla provedena obměna obvodového pláště a rekonstrukce sociálního zařízení u foyer. Zbytek budovy zůstal zatím beze změn. Město však plánuje další etapu, kde by se měl dočkat úprav i interiér budovy včetně kompletního technického vybavení, mělo by dojít ke změnám dispozic a zvýšení celkové kapacity.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz