Dům na Domě

Dům na Domě

Mníšek pod Brdy

(5. 6. 2015) Architektonické studio EDIT!

   
 
 
 
 

Dům na Domě

Jakým způsobem se vypořádat s rozdílem výškových úrovní komunikace a pozemku a s regulativem vyžadujícím sedlovou střechu? Jakým způsobem navrhnout dům s maximálním kontaktem se zahradou?

Klienti si přáli malý dům s velkou zahradou. Navrhli jsme dvoupodlažní objekt situovaný na severní hranu pozemku, kde je většina obytné plochy umístěna ve spodním podlaží v přímém kontaktu s terasou a zelení. Terasa je kryta přesahem střechy, který zároveň stíní převážnou část jižní fasády.

Nahoře, v domečku se sedlovou střechou, se nachází vstupní část a jedna obytná místnost orientovaná na jih do zahrady. Výhledům dominuje mohutná památná lípa u potoka na jihu pozemku.

Klid, lípa, ovce na louce, zámek...

 Autorská zpráva
Foto: Mark Prethero / blankfoto.com


 

Místo: Mníšek pod Brdy
Velikost: 100 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

 
 
 
 
49.8665005
14.2617650
Dům na Domě

Dům na Domě
Mníšek pod Brdy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz