Dům na Horní Bečvě

Dům na Horní Bečvě

Horní Bečva

(15. 2. 2018) MOAD architekti 

   
 
 
 
 

Dům na Horní Bečvě

Domek se nachází na svažitém pozemku s jižní orientací a překrásnými výhledy na Hostýnsko-vsetínskou hornatinu a Javorníky. Koncepci značně ovlivnilo umístění v CHKO Beskydy, mezi jejíž podmínky patřilo i čerpání inspirace původní lidové architektury; nicméně princip domu odpovídá současnému pojetí architektury horské chalupy řešené jako dřevostavba.
Konstrukce je dřevěná rámová systému 2by4 s modřínovým obkladem. Jednoduchý obdélníkový tvar domu s velkým oknem na východ a s proskleným výklenkem orientovaným na jihozápad dává možnost sledovat výhledy a krajinu v závislosti na denním osvětlení. Důležitý je velký přesah střechy kryjící vstupní prostor. Interiér rozděluje vstupní předsíň na část s ložnicí, koupelnou s technickým zázemím a toaletou a na část obytnou. Otevřená je přes dvě patra, důležitým prvkem jsou tu sytě červená kachlová kamna, kolem kterých se točí dřevěné schodiště do otevřené galerie s pracovnou, toaletou a velkou ložnicí.
Na stěnách jsou světlé hliněné omítky s příměsí sušené kopretiny, která jim dodává jemnou strukturu a drobné žíhání. Přiznaná dřevěná nosná konstrukce sedlové střechy a podbití umocňuje atmosféru dřevostavby.
Autorská zpráva
Foto: Jiří Ernest


Autoři: Darja Kafková, Ondřej Kafka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

 
 
 
 
49.4321603
18.2886012
Dům na Horní Bečvě

Dům na Horní Bečvě
Horní Bečva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz