Dům na Horní Bečvě

Dům na Horní Bečvě

Horní Bečva

(15. 2. 2018) MOAD architekti 

   
 
 
 
 

Dům na Horní Bečvě

Domek se nachází na svažitém pozemku s jižní orientací a překrásnými výhledy na Hostýnsko-vsetínskou hornatinu a Javorníky. Koncepci značně ovlivnilo umístění v CHKO Beskydy, mezi jejíž podmínky patřilo i čerpání inspirace původní lidové architektury; nicméně princip domu odpovídá současnému pojetí architektury horské chalupy řešené jako dřevostavba.
Konstrukce je dřevěná rámová systému 2by4 s modřínovým obkladem. Jednoduchý obdélníkový tvar domu s velkým oknem na východ a s proskleným výklenkem orientovaným na jihozápad dává možnost sledovat výhledy a krajinu v závislosti na denním osvětlení. Důležitý je velký přesah střechy kryjící vstupní prostor. Interiér rozděluje vstupní předsíň na část s ložnicí, koupelnou s technickým zázemím a toaletou a na část obytnou. Otevřená je přes dvě patra, důležitým prvkem jsou tu sytě červená kachlová kamna, kolem kterých se točí dřevěné schodiště do otevřené galerie s pracovnou, toaletou a velkou ložnicí.
Na stěnách jsou světlé hliněné omítky s příměsí sušené kopretiny, která jim dodává jemnou strukturu a drobné žíhání. Přiznaná dřevěná nosná konstrukce sedlové střechy a podbití umocňuje atmosféru dřevostavby.
Autorská zpráva
Foto: Jiří Ernest


Autoři: Darja Kafková, Ondřej Kafka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

 
 
 
 
49.4321603
18.2886012
Dům na Horní Bečvě

Dům na Horní Bečvě
Horní Bečva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz