Dům na Horní Bečvě

Dům na Horní Bečvě

Horní Bečva

(15. 2. 2018) MOAD architekti 

   
 
 
 
 

Dům na Horní Bečvě

Domek se nachází na svažitém pozemku s jižní orientací a překrásnými výhledy na Hostýnsko-vsetínskou hornatinu a Javorníky. Koncepci značně ovlivnilo umístění v CHKO Beskydy, mezi jejíž podmínky patřilo i čerpání inspirace původní lidové architektury; nicméně princip domu odpovídá současnému pojetí architektury horské chalupy řešené jako dřevostavba.
Konstrukce je dřevěná rámová systému 2by4 s modřínovým obkladem. Jednoduchý obdélníkový tvar domu s velkým oknem na východ a s proskleným výklenkem orientovaným na jihozápad dává možnost sledovat výhledy a krajinu v závislosti na denním osvětlení. Důležitý je velký přesah střechy kryjící vstupní prostor. Interiér rozděluje vstupní předsíň na část s ložnicí, koupelnou s technickým zázemím a toaletou a na část obytnou. Otevřená je přes dvě patra, důležitým prvkem jsou tu sytě červená kachlová kamna, kolem kterých se točí dřevěné schodiště do otevřené galerie s pracovnou, toaletou a velkou ložnicí.
Na stěnách jsou světlé hliněné omítky s příměsí sušené kopretiny, která jim dodává jemnou strukturu a drobné žíhání. Přiznaná dřevěná nosná konstrukce sedlové střechy a podbití umocňuje atmosféru dřevostavby.
Autorská zpráva
Foto: Jiří Ernest


Autoři: Darja Kafková, Ondřej Kafka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

 
 
 
 
49.4321603
18.2886012
Dům na Horní Bečvě

Dům na Horní Bečvě
Horní Bečva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz