Dům u rybníka

Dům u rybníka

(10. 3. 2021) boq architekti

   
 
 
 
 

Dům u rybníka

Na úplném okraji malé obce, v oblasti protkané vyhlášenými jihočeskými rybníky vyrostl domek sloužící jako útočiště pro útěk před ruchem města. Jeho koncept vychází z klasického venkovského archetypu. Základní hmota se sedlovou střechou je ovšem pragmaticky doplněna obdélníkovým kubusem, přičemž toto prolnutí dvou hmot vychází z vnitřního uspořádání a je tedy patrné i v interiéru. 


Dům se nachází v těsné blízkosti vodní plochy, celé hlavní průčelí je proto proskleno tak, aby umožňovalo přímý kontakt s exteriérem. Hlavní obytný prostor je řešen velkoryse. Díky tomu, že se otevírá až do stropu, je i přes malou podlahovou plochu překvapivě vzdušný.
 
V interiéru se ke slovu dostávají nosné prvky. Ocelové I nosníky jsou přiznané, doplňuje je subtilní ocelové schodiště s dřevěnými podstupnicemi a ocelový nábytek. Vše je doplněno dřevěnými prvky a barevně neutrálními doplňky. Hlavním interiérovým motivem je totiž venkovní scenerie, která se mění doslova každou minutu a vytváří tak neopakovatelnou atmosféru. 
 
Autorská zpráva
Foto: MgA. Tomáš Dittrich

Autoři: boq architekti – Miroslav Stach, Jana Stachová
Zahrada: Ing. Petra Novotná – atelier Koukol

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

11. 3. 2021 19:02:00. Re: Dům u rybníka. Miloš Grigorij Parma

14. 3. 2021 12:50:45. Re: Dům u rybníka. Karel

 
 
 
 

11. 3. 2021 19:02:00. Re: Dům u rybníka. Miloš Grigorij Parma

  Dost dobrý, prima!!!

14. 3. 2021 12:50:45. Re: Dům u rybníka. Karel

  Hmotově je to kostel. To není negativní hodnocení stavby, ale popisu, kde autor naznačuje, že historickým vzorem je jihočeské venkovské stavení.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz