EnviroCity - letní festival o veřejném prostoru

EnviroCity - letní festival o veřejném prostoru

(16. 6. 2014) Letní festival o veřejném prostoru EnviroCity pořádá občanské sdružení Collaborative Collective ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. města Prahy. Festival se odehraje od 21. do 29. června 2014 v zahradách areálu IPR Praha (Vyšehradská 57, Praha 2) a dále od 3. července do 9. září 2014 v industriálním prostoru Nákladového nádraží Žižkov. Centrem setkávání bude environmentální pavilon Loop. Program festivalu EnviroCity nabídne prezentace a diskuze o tom, jakým způsobem lze oživovat městské veřejné prostory, site-specific performance inspirované architektonickým objektem pavilonu, ale i různé hry, interaktivní workshopy, architektonické procházky, cykloprojížďka, video-instalace a další. Vstup na festival je zdarma.

 
 
 
 

EnviroCity - letní festival o veřejném prostoru

Letní festival o veřejném prostoru EnviroCity pořádá občanské sdružení Collaborative Collective ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. města Prahy. Festival se odehraje od 21. do 29. června 2014 v zahradách areálu IPR Praha (Vyšehradská 57, Praha 2) a dále od 3. července do 9. září 2014 v industriálním prostoru Nákladového nádraží Žižkov. Centrem setkávání bude environmentální pavilon Loop. Program festivalu EnviroCity nabídne prezentace a diskuze o tom, jakým způsobem lze oživovat městské veřejné prostory, site-specific performance inspirované architektonickým objektem pavilonu, ale i různé hry, interaktivní workshopy, architektonické procházky, cykloprojížďka, video-instalace a další. Vstup na festival je zdarma.Festival reaguje na stále stoupající poptávku občanů po kvalitních a zajímavých veřejných prostorách měst a obcí. Jeho cílem je vzbudit zájem veřejnosti o témata související s oživováním veřejných prostor prostřednictvím živého umění. Posláním festivalu je nejen inspirovat a aktivizovat místní komunity obyvatel, ale také demonstrovat možnosti současné architektury ve vztahu k práci s udržitelnými materiály a jejich použití ve veřejném prostoru.


Environmentální pavilon Loop
Projekt environmentálního pavilonu Loop realizují studenti Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci (FUA TUL) ve spolupráci s Lesnickou a dřevařskou fakultou České zemědělské univerzity (FLD CZU) pod vedením Marie Davidové a Šimona Prokopa ze studia COLL COLL a Martina Klody ze studia ARCHWERK.
Myšlenkou, která stojí v pozadí projektu, je experimentální výzkum efektivního využívání obnovitelných materiálů. Konstrukce pavilonu Loop využívá masivního dřeva, jehož vlastnosti umožnily designerům z řad studentů tvarovat pavilon až do jeho výsledné podoby ve formě jakési smyčky (odtud anglický výraz „loop“).
Pavilon je zamýšlen jako nezvyklý typ městského mobiliáře, který dotváří a oživuje veřejný prostor, poskytuje možnost komunitního potkávání, a zároveň slouží jako umělecký objekt, který lze oživovat prostřednictvím performancí.
Pavilon jako experimentální architektonická stavba bude dále na podzim 2014 umístěn v rámci výstavy Prototypy architektury na Ovocném trhu a poté poputuje do Liberce.

Slavnostní zahájení spojené s vernisáží pavilonu a představením celého projektu se uskuteční v sobotu 21. června od 20.00 v areálu IPR Praha.
Geometrie architektonického objektu pavilonu se stane inspirací pro site-specific taneční performanci Jany Vrány, kterou podpoří světelná show z dílny Lunchmeat.
www.envirocity.cz
HitHit - EnviroCity
www.facebook.com/envirocity

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz