Florenc Gate

Florenc Gate

(2. 9. 2016) ČSAD chce na Florenci stavět vlastní projekt, Penta se odvolala

   
 
 
 
 

Florenc Gate

(ČTK) - Firma ČSAD Praha, která vlastní autobusové nádraží na Florenci a přilehlé pozemky, plánuje na jednom z těchto pozemků pod magistrálou postavit vlastní kancelářskou budovu Florenc Gate. Informaci serveru iDnes.cz ČTK potvrdil mluvčí investiční skupiny Penta Ivo Mravinac. Penta chce v těchto místech stavět obchodní centrum, kde má za 6,5 miliardy Kč vzniknout asi 100.000 metrů čtverečních kancelářských ploch, obchodů a dalších prostor. Penta se proti záměru firmy odvolala.

ČSAD Praha holding jako provozovatel autobusového nádraží Florenc chce projekt Florenc Gate realizovat a bude pokračovat v krocích, které jeho realizaci umožní. "S Pentou jsme se chtěli dohodnout tak, aby mohly na pozemcích vzniknout oba projekty. Penta však této možnosti dosud nikdy nevyužila," sdělil serveru iDnes.cz ředitel ČSAD Pavel Vráblík.

Penta je podle Mravinace na tuto variantu připravena. "Když jsme v květnu představili projekt veřejnosti, jasně jsme řekli, že pro realizaci jeho části u autobusového nádraží se musíme dohodnout s majitelem pozemku. Pokud se tak nestane, bude projekt o tuto část menší," řekl dnes Mravinac ČTK. Plánované obchodní centrum má vzniknout podle návrhu architektonického studia nedávno zemřelé slavné britské architektky iráckého původu Zahy Hadidové. Tvořit ho má osm budov.

Podle Mravinace chce Penta zmíněnou oblast v okolí Masarykova nádraží rozvíjet na základě konsensu s magistrátem, městskými částmi i vlastníky pozemků. "Chceme, aby toto širší centrum města bylo řešeno jako celek, bylo dobře prostupné a celkově sloužilo k užitku veřejnosti," doplnil Mravinac.

Penta podle něj nejdříve podala námitku proti neexistující koordinaci, poté se odvolala. "Podobně se k tomu staví i magistrát a Praha 1. S vlastníkem pozemku jednáme a nevylučujeme možnost, že odvolání nakonec stáhneme," dodal Mravinac.
Vizualizace: Atelier FNA

Doplněno Stavbaweb:
Prohlášení společnosti ČSAD Praha holding a.s. k situaci ohledně projektu "Florenc Gate"
Návrh ateliéru FNA: Florenc Gate

Central Business District je součástí projektu Masaryk Station Development.
Vizualizace a video představující novou podobu oblasti Masarykova nádraží najdete ZDE.

Související články.
Central Bussines District bude postaven podle návrhu Zahy Hadid 6.5.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

6. 10. 2023 11:20:56. Pujcky a uvery. Alena Jana

 
 
 
 

6. 10. 2023 11:20:56. Pujcky a uvery. Alena Jana

  Na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal dokument, o který požádal, najednou mi byla schválena půjčka ve výši 750 000 Kč, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat. Byla mi připsána půjčka ve výši 750 000 Kč, prosím, poradím každému, kdo potřebuje půjčku, aby se obrátil na tohoto soukromého poskytovatele půjčky s žádostí o půjčku prostřednictvím: email: kdfin11@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz