Holger Hoffmann, One Fine Day: Treehugger

Holger Hoffmann, One Fine Day: Treehugger

(1. 6. 2011) “Treehugger” (Objetí stromu) je dočasný pavilon postavený u příležitosti právě probíhající Spolkové zahradní výstavy Bundesgartenschau (BuGA) 2011 v Koblenci, Německo.

 
 
 
 

Holger Hoffmann, One Fine Day: Treehugger

“Treehugger” (Objetí stromu) je dočasný pavilon postavený u příležitosti právě probíhající Spolkové zahradní výstavy Bundesgartenschau (BuGA) 2011 v Koblenci, Německo.

Pavilon vznikl jako výzkumný projekt iniciovaný designérem Christophem Krause, ředitelem Handwerkskammer – Centra pro design, výrobu a komunikaci – v Koblenci v roce 2009.
“Treehugger” byl navržen na katedře digitálního designu Uměleckoprůmyslové vysoké školy v Trieru; vedoucí projektu byl Prof. Holger Hoffmann, spolupracovala kancelář Holgera Hoffamanna One Fine Day v Düsseldorfu. Statiku projektovala Kancelář konstrukčního designu ve Frankfurtu, dřevěno-ocelovou konstrukci vyrobila firma OCHS Holzbau v Kirchbergu.


Interaktivní světelnou instalaci vyvinuly společně Fakulta intermediálního designu a Fakulta informatiky vysoké školy uměleckoprůmyslové v Trieru.

Snahou šéfů projektu bylo přivést studenty i řemeslníky k širšímu porozumění současnému algoritmickému navrhování a počítačově řízené výrobní technologii. Během plánování a realizace byly tyto získané vědomosti ideálně sdílené mezi obory navzájem jako v zednářské lóži svého druhu.

Pavilon leží na výstavišti v blízkosti kostela sv. Kastora a slouží jako místo schůzek a setkání během výstavy, jako výstavní prostor či jako „dílna“ a místo pro konání seminářů.
BuGa-pavilon je otevřen denně od 9 hodin do západu slunce až do 16. října 2011. Po skončení zahradní výstavy bude pavilon demontován a znovu sestaven jako novostavba Centra výživy a zdraví (ZEG) Komory pro umělecká řemesla v Koblenci. Bude sloužit pro výstavy a přednášky.

Architekti: Holger Hoffmann, One Fine Day
Místo: Koblenz, Německo
Klient: Handwerkskammer Koblenz
Realizace: 2011
Foto: Roland Borgmann, Münster
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz