Hradební korzo: Plánovací kontejner

Hradební korzo: Plánovací kontejner

(8. 11. 2019) Participační kontejner doplňují komentované procházky a blok přednášek

 
 
 
 

Hradební korzo: Plánovací kontejner

IPR Praha společně s AOC ateliérem připravil participační kontejner, který je umístěn na 10 dní přímo v území Hradebního korza. Cílem je občanům představit historii území, jeho možný rozvoj a zároveň od nich sesbírat podněty formou dotazníku. Ten bude možné v papírové podobě vyplnit na kontejneru, nebo online na stránkách IPR Praha.

Kde kontejner najdete?
11. - 15. 11. Jungmannovo náměstí (Galerie Petra Brandla)
18. – 22. 11. Jungmannovo náměstí (Galerie Petra Brandla)
(pro druhý týden konání je možnost přesunu kontejneru na Náměstí Republiky)

Kontejner pro Vás bude otevřen od pondělí do pátku:
Po, St, Pá 9.00 – 15.00
Út, Čt 12.00 – 18.00

Komentované vycházky:
12. 11. / 18.00 Hradební korzo: Komentovaná vycházka 1
19. 11. / 18.00 Hradební korzo: Komentovaná vycházka 2
Komentované vycházky 12. 11. a 18. 11. budou vždy začínat u kontejneru.

Přednáška:

16. 11. / 16.00 Hradební korzo v Paláci Ara (blok přednášek)

Blok přednášek Hradební korzo se bude konat od 16 hodin v Paláci Ara na Jungmannově náměstí (Perlová 5, Praha 1) v coworkingovém centru HubHub ve 3. patře. Můžete se těšit na blok přednášek o historii území Hradebního korza, o jeho připravované koncepci nebo o možnosti tramvajového propojení Národní třídy a Náměstí Republiky přes ulice 28. října a Na Příkopě. 
podle podkladů pořadatele

Související články:
Praha zpracuje plán pro okolí bývalých staroměstských hradeb  9.5.2019
Hradební korzo  3.9.2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.