IN13

IN13

Praha

(24. 2. 2021) BY architects

   
 
 
 
 

IN13

Klient si pořídil byt s nádherným výhledem na celou Prahu. Nás kontaktoval jako jednoho z možných dodavatelů projektu na jeho rekonstrukci. Záměr byl vytvořit bydlení pro mladou rodinu, členění obytného prostoru na zóny, dostatek úložných prostor. Byt jsme společnými silami dovedli do dnešní podoby a klient se, dle jeho slov, při každém návratu raduje z výsledku.


Zásadní pro nás byla první prohlídka bytu, který v původním stavu zcela popíral vlastní potenciál. Kontakt s unikátními záběry Prahy blokovala obrovská šatní skříň nevalného provedení, umístěná napříč bytem. Klienti ocenili naši upřímnost v popisu těchto skutečností, a i když původně neplánovali tolik změn, pochopili, co jim spolupráce a rekonstrukce může přinést. Jejich otevřenost a velké nasazení pak umožnilo vznik uceleného výsledku.

Vzhledem k umístění bytu na hraně Kavčích hor jsme především otevřeli hlavní prostor výhledu na Vyšehrad, Pražský hrad, Karlův most a další… Menší ložnice jsou ponechány bez větších dispozičních změn v původním rozložení. Oddělením předprostoru ložnic jednoduchým závěsem však došlo k přeuspořádání a jisté hierarchizaci vstupního prostoru, což jsme považovali za důležité. Hlavní prostor je ve své ploše 53 m2 otevřen průhledům a následně jemně rozčleněn na jednotlivé funkce (kuchyně s jídelnou, „rozhlednu" v podobě kuchyňské lavice s knihovnou, obývákové části a pracovny. Od chodby je hlavní prostor možné oddělit pivotovými dveřmi s pískovaným vzorem.

Vybavení a materiály: PUR stěrka v pískovém odstínu, nové dubové parkety v ložnicích, vestavěný nábytek bíle lakovaný v kombinaci s borovou překližkou a barevnými akcenty z probarvované mdf desky.

Autorská zpráva
Foto: Alex Shoots Buildings


Autoři: Markéta Zdebská, Marek Žáček
Užitná plocha: 92 m2


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0755381
14.4378005
IN13

IN13
Praha

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz