IN13

IN13

Praha

(24. 2. 2021) BY architects

   
 
 
 
 

IN13

Klient si pořídil byt s nádherným výhledem na celou Prahu. Nás kontaktoval jako jednoho z možných dodavatelů projektu na jeho rekonstrukci. Záměr byl vytvořit bydlení pro mladou rodinu, členění obytného prostoru na zóny, dostatek úložných prostor. Byt jsme společnými silami dovedli do dnešní podoby a klient se, dle jeho slov, při každém návratu raduje z výsledku.


Zásadní pro nás byla první prohlídka bytu, který v původním stavu zcela popíral vlastní potenciál. Kontakt s unikátními záběry Prahy blokovala obrovská šatní skříň nevalného provedení, umístěná napříč bytem. Klienti ocenili naši upřímnost v popisu těchto skutečností, a i když původně neplánovali tolik změn, pochopili, co jim spolupráce a rekonstrukce může přinést. Jejich otevřenost a velké nasazení pak umožnilo vznik uceleného výsledku.

Vzhledem k umístění bytu na hraně Kavčích hor jsme především otevřeli hlavní prostor výhledu na Vyšehrad, Pražský hrad, Karlův most a další… Menší ložnice jsou ponechány bez větších dispozičních změn v původním rozložení. Oddělením předprostoru ložnic jednoduchým závěsem však došlo k přeuspořádání a jisté hierarchizaci vstupního prostoru, což jsme považovali za důležité. Hlavní prostor je ve své ploše 53 m2 otevřen průhledům a následně jemně rozčleněn na jednotlivé funkce (kuchyně s jídelnou, „rozhlednu" v podobě kuchyňské lavice s knihovnou, obývákové části a pracovny. Od chodby je hlavní prostor možné oddělit pivotovými dveřmi s pískovaným vzorem.

Vybavení a materiály: PUR stěrka v pískovém odstínu, nové dubové parkety v ložnicích, vestavěný nábytek bíle lakovaný v kombinaci s borovou překližkou a barevnými akcenty z probarvované mdf desky.

Autorská zpráva
Foto: Alex Shoots Buildings


Autoři: Markéta Zdebská, Marek Žáček
Užitná plocha: 92 m2


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.0755381
14.4378005
IN13

IN13
Praha

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz