Jaroměř vyhlásí soutěž na most, který v červnu poškodila povodeň

Jaroměř vyhlásí soutěž na most, který v červnu poškodila povodeň

(26. 8. 2013) (ČTK) - Jaroměř na Náchodsku na konci srpna vyhlásí architektonickou soutěž na návrh nového mostu přes řeku Labe. Původní most na začátku června poškodila povodeň a bylo nutné jej strhnout. Stavba nového mostu by měla začít příští rok. ČTK to řekl starosta Jaroměře Jiří Klepsa.

 
 
 
 

Jaroměř vyhlásí soutěž na most, který v červnu poškodila povodeň

(ČTK) - Jaroměř na Náchodsku na konci srpna vyhlásí architektonickou soutěž na návrh nového mostu přes řeku Labe. Původní most na začátku června poškodila povodeň a bylo nutné jej strhnout. Stavba nového mostu by měla začít příští rok. ČTK to řekl starosta Jaroměře Jiří Klepsa.

Komenského most v Jaroměři (zdroj foto: http://www.reka-labe.cz/jaromer/slides/jaromer-16.php)
"Zastupitelstvo města již schválilo podmínky pro architektonickou soutěž, předpokládáme, že na konci srpna soutěž vyhlásíme. Návrhy bychom chtěli získat do konce října, následně je posoudí porota a 7. listopadu rozhodne zastupitelstvo,"
řekl Klepsa. Podle něj se město bude snažit zahájit výstavbu mostu v polovině příštího roku.

Město dává přednost tomu, aby bylo zachováno architektonické řešení nábřežních pilířů bez podpěry v korytě řeky, celý most by měl být ocelový. Podle Klepsy je zatím předčasné hovořit o nákladech. "Podle hrubých odhadů odborníků by 15 milionů korun bez DPH na stavbu mělo stačit," uvedl.

Rozvodněné Labe na začátku června rozštěpilo pilíř původního mostu uprostřed řeky, z mostu se také zřítila železná lávka. Most, který byl zejména spojnicí mezi školou Na Ostrově a hlavním náměstím, byl postavený v roce 1884, v roce 1931 přibyla boční lávka. Radnice po povodni a odstranění původního mostu uvažovala o vybudování provizorního mostku, v červenci však od svého plánu kvůli vysoké ceně provizorního přemostění upustila.

Doplněno Stavbaweb:
Od 1.9.2013 na této stránce najdete podmínky architektonické soutěže o novou podobu Komenského mostu v Jaroměři.
Předmětem soutěže je zpracování architektonicko-konstrukčního návrhu na obnovu povodní strženého Komenského mostu v Jaroměři. Vyhlašovatel požaduje, aby bylo zachováno architektonické řešení nábřežních pilířů a aby byla vyloučena jakékoliv podpěra v korytě řeky.


zdroj foto: http://www.reka-labe.cz/jaromer/slides/jaromer-16.php

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz