Komunitní centrum Máj

Komunitní centrum Máj

sídliště Máj, České Budějovice

(29. 3. 2018) SLLA Architects

   
 
 
 
 

Komunitní centrum Máj

Lokalita: součást projektu regenerace panelového sídliště Máj z 80. let 20. století
Zadání: novostavba Komunitního centra Máj pro služby sociální péče zaměřené na děti a mládež – mateřské centrum, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, středisko primární prevence, sociální poradenství, služebna městské policie.
Architektura: schodiště a ostatní komunikační a pobytové prostory na obvodě objektu na všech podlažích umožňují propojení budovy a veřejného prostoru. Náměstí je spojené se všemi podlažími až po hřiště na střeše. Vykonzolované stropní desky a ustoupení obvodového pláště vytvářejí přirozenou ochranu před přímým slunečním zářením a průchozí prostor s proměnlivou šířkou. Ochranná síť slouží jako podklad pro autochtonní opadavé popínavé rostliny s nízkými nároky na údržbu. Program pěti provozů se vstupy z různých stran a úrovní je umístěn do třech nadzemních podlaží s exteriérovým hřištěm a dvoupodlažního menšího objektu na střeše.
Konstrukce a technologie: zakládání na pilotách; železobetonový skelet; flexibilní členění interiérových prostor lehkými montovanými příčkami; železobetonové konstrukce exteriérových schodišť a pavlačí; ocelové konstrukce hřiště a přestřešení na obvodě; lité podlahy v interiéru i exteriéru, sportovní povrch hřiště na střeše; prosklené části z hliníkového fasádního systému, plné části opláštění z tahokovu; oplocení předzahrádky profilovým sklem.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch Michal Sulo, Ing. arch Miriam Lišková, Ing. arch Jozef Skokan; spoluautoři Ing. arch Peter Gajdarik, Ing. Jana Koropecká, Ing. arch Marian Dušinský

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 3. 2024 08:34:00. Rychlá a seriózní půjčka . Eva Pujcka

 
 
 
 

1. 3. 2024 08:34:00. Rychlá a seriózní půjčka . Eva Pujcka

  Rychlá a seriózní půjčka
Dobrý den, jsme jediným vlastníkem schváleným a uznaným pro naše aktivity v oblasti půjčování peněz. Nabízíme hotovostní půjčky od 50 000 Kč do 30 000 000 Kč všem fyzickým osobám i podnikatelům s velmi jednoduchými a pohodlnými podmínkami splácení pro každého. Úrokové sazby jsou 2 % maximálně na 1 až 30 let. Tyto půjčky jsou poskytovány v souladu s platnými předpisy a zákony. E-mail: eva4747@email.cz

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a