Konference o obnově a využívání škol

Konference o obnově a využívání škol

(8. 10. 2019) 6.–8. listopadu v Městské knihovně v Písku

 
 
 
 

Konference o obnově a využívání škol

Na co se můžete těšit v programu konference PROPAMÁTKY o školách?
Setkání proběhne ve dnech 6.–8. listopadu v Městské knihovně v Písku, která působí v prostorách někdejší školy. Odborný program je takřka kompletní. Informace o něm najdete i na nových webových stránkách konference.

Na akci se můžete až do 18. října registrovat ve výhodné formě ZDE. Program konference proběhne v již osvědčeném modelu tří dnů.

Středeční podvečer bude regionálně laděný a zazní v něm příspěvky o historii i současnosti píseckého školství a informace o místních školních budovách. Obsah zajistí pracovníci Prácheňského muzea v Písku. Blok bude přístupný za dobrovolné vstupné i široké veřejnosti.

Hlavním konferenčním dnem je čtvrtek. Program je tradičně rozdělený na dvě hlavní části: dopolední odborné přednášky a odpolední diskuze o konkrétních příkladech. Jako první zazní příspěvek Jana Šimka z Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského. Zaměří se na historickou proměnu školních budov v kontextu vývoje pedagogiky a školské legislativy. O památkovém významu škol pro změnu pohovoří zástupce Národního památkového ústavu. Karel Kibic poprvé odprezentuje svůj výzkum o nejstarších dochovaných školách z období gotiky a renesance. Nebude chybět příspěvek Jiřího Škabrady o budovách venkovských škol nebo Aleny Krusové o urbanistickém významu škol ve městech.

Průřez možnostmi nového využití, ale i zajímavé příklady objektů škol stále sloužících původnímu účelu, přinesou odpolední bloky diskusí. Své místo najdou i stále fungující budovy doplněné či rozšířené o moderní přístavby. Debaty se budou věnovat i obnově historických škol, jejich citlivým rekonstrukcím a obnově jejich památkových i jiných hodnot.

V pátek 8. listopadu konferenci doplní exkurze a prohlídky. Účastníci budou mít možnost vidět a navštívit řadu školních budov nejen v Písku, ale i v bezprostředním okolí. Objekty byly vybrány s ohledem na současné využití, ale i zajímavou historii či architekturu. Konkrétní náplň exkurzí a informace o dalším doprovodném programu přineseme v příštím článku.

Aktuální informace sledujte na stránkách KONFERENCE a na FACEBOOKU.

podle podkladů pořadatele

Související články:
Konference PROPAMÁTKY 2019  3.9.2019
Konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání škol  8.7.2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz