Krbová kamna umožňují ekologické a ekonomické vytápění

Krbová kamna umožňují ekologické a ekonomické vytápění

(29. 7. 2022) Kamna jsou vyráběna pod přísným dohledem a musí splňovat předepsané požadavky na emise

 
 
 
 

Krbová kamna umožňují ekologické a ekonomické vytápění

Nejen že jsou krbová kamna dokonalým designovým prvkem, ale jsou navíc ekologická a ekonomická! V dnešní době už nejsou výhody krbových kamen žádné tajemství, proto jsou stále žádanější a stávají se často hlavním nebo částečným zdrojem vytápění. 

Ekonomické vytápění krbovými kamny 
Jistě jste již zaznamenali velký nárůst cen za energie. Díky tomuto zdražení pravděpodobně hledáte možnosti, jak v této době ušetřit a zároveň neslevovat ze svého komfortu bydlení. Nejste sami. Ať už se to zdá jakkoliv nemožné, opravdu takový zdroj vytápění existuje. Jsou jím krbová kamna. Proč? Tuhá paliva jako je dřevo nebo pelety patří mezi ty nejlevnější zdroje vytápění. Pokud k tomu přidáte kvalitní krbová kamna, která mají správný tepelný výkon pro konkrétní místnost, máte vyhráno. 

Dbejte na správný výkon 
Krbová kamna se samozřejmě mohou stát i neekonomická, a to v případě špatného výkonu kamen. Zjištění výkonu je při výběru prvním a zároveň hlavním krokem, který není radno podceňovat. Velkým problémem jsou poddimenzovaná nebo předimenzovaná krbová kamna, která váš domov nevytopí. Pokud je určen špatný výkon, je úspora za vytápění minimální nebo žádná. 

S výpočtem správného výkonu vám pomůže firma Namir.cz, která má na svých stránkách volně dostupnou praktickou kalkulačku. 

Krbová kamna jsou ekologická
Kamna jsou vyráběna pod přísným dohledem a musí splňovat předepsané požadavky na emise. Každý výrobek, který neprojde státní zkušebnou, není možné prodávat, proto se nemusíte bát, že na trhu narazíte na nekontrolovaná krbová kamna. Při této zkoušce je kladen velký důraz na podmínky, které vycházejí z legislativy EU pro ekologický a bezpečný provoz. Na ekologické vytápění mají vliv další parametry – výkon, přívod vzduchu nebo účinnost. Dále je také potřeba zajistit si odbornou pomoc na instalaci krbových kamen a topit přesně podle stanovených podmínek. 

Pokud vyberete správná krbová kamna, máte provedenou kvalitní instalaci a jste proškolení k jejich používání, je topení efektivní, ekonomickou a ekologickou volbou!

Komerční prezentace

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

16. 8. 2022 12:26:46. Re: Krbová kamna umožňují ekologické a ekonomické vytápění. A. Černíková

  Velmi dobrý článek! My jsme řešili pasivní kamna do naší novostavby. Báli jsme se problémů kvůli rekuperacím, ale nakonec se nám povedlo vybrat česká kamna do pasivního domu, která s rekuperací nemají problém.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz