Kutná Hora bude mít od ledna příštího roku městského architekta

Kutná Hora bude mít od ledna příštího roku městského architekta

(29. 11. 2019) Stane se jím Petr Janoš

 
 
 
 

Kutná Hora bude mít od ledna příštího roku městského architekta

(ČTK) - Kutná Hora bude mít od ledna městského architekta, jehož úkolem bude dohlížet na urbanistický rozvoj města. Stane se jím Petr Janoš, který byl v minulosti městským architektem v Roudnici nad Labem na Litoměřicku. Uspěl ve výběrovém řízení, řekl dnes novinářům místostarosta Vít Šnajdr (Piráti).

O funkci se ucházelo osm zájemců, Janoš se podle Šnajdra ukázal jako nejvhodnější kandidát. "Je to člověk, který dělal pět let městského architekta v Roudnici nad Labem a v současné době působí na Technické univerzitě Liberec," uvedl místostarosta.

Vedení radnice poukazuje na to, že Kutná Hora je zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Městský architekt by měl posuzovat jakýkoli zásah do historické zástavby a dolaďovat i nové projekty. Jeho úkolem bude například dohlédnout na terénní úpravy v okolí sportovní haly.

Ve středních Čechách mají městského architekta mimo jiné v Kolíně, Berouně, Benešově, Mělníku, Kladně nebo Příbrami.

Související články:
Městský architekt Kutné Hory  15.7.2019


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.