Laboratorní centrum Fakulty technologické UTB

Laboratorní centrum Fakulty technologické UTB

(5. 5. 2014) (ČTK) - Zlínská Univerzita Tomáše Bati otevřela koncem dubna nové Laboratorní centrum Fakulty technologické. Objekt v areálu bývalých baťovských závodů v těsném sousedství sídla fakulty přišel na 532 miliónů korun, 443 miliónů korun tvořila evropská dotace. Nejstarší fakulta univerzity, která má asi 2000 posluchačů, se díky novému vybavení dostane na špičku mezi školami v republice, řekl ČTK děkan fakulty Roman Čermák. Autorem projektu je architekt Vladislav Vrána (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Laboratorní centrum Fakulty technologické UTB

(ČTK) - Zlínská Univerzita Tomáše Bati otevřela koncem dubna nové Laboratorní centrum Fakulty technologické. Objekt v areálu bývalých baťovských závodů v těsném sousedství sídla fakulty přišel na 532 miliónů korun, 443 miliónů korun tvořila evropská dotace. Nejstarší fakulta univerzity, která má asi 2000 posluchačů, se díky novému vybavení dostane na špičku mezi školami v republice, řekl ČTK děkan fakulty Roman Čermák. Autorem projektu je architekt Vladislav Vrána (doplněno Stavbaweb).

    Vizualizace Laboratorního centra Fakulty technologické ve Zlíně (zdroj: UTB Zlín)
Nové přístroje laboratorního centra stály 30 miliónů korun. K nejcennějším a nejmodernějším patří například přístroj analyzující maloúhlový rozptyl rentgenových paprsků, který dává možnost nahlédnout do struktury materiálu. Díky novým technologiím se budou moci studenti podívat až na samotnou hranici veškerých struktur směrem k atomům a základním stavebním prvkům jednotlivých materiálů. Speciální laboratoře jsou v objektu soustředěny do jednoho traktu, centrum má také pět poslucháren a devět seminárních místností.

Laboratorní centrum začne studentům sloužit od nového akademického roku, stěhování je naplánováno na letní měsíce. Bude sloužit především studentům v navazujících magisterských a doktorských studijních programech. Přesune se do něj vzdělávání chemiků, plastikářů, gumařů, materiálových a procesních inženýrů, potravinářství a obory zaměřené na životní prostředí zůstanou ve staré budově.
 
Fakulta, která byla založena v roce 1969, je úspěšná zejména v oblasti polymerních materiálů, rozvíjí se také oblast potravinářství. V posledních letech roste zájem o obory spojené s automobilovým průmyslem.

Doplněno Stavbaweb:
Novostavba Laboratorního centra Fakulty technologické (LCFT) má vybudovanou kapacitu 12 340 m2. Nová budova provozně a účelově spojená se stávajícím objektem umožní soustředit veškeré výukové a vědeckovýzkumné kapacity fakulty do jednoho organického celku. Vybudování této infrastruktury je situováno do východní části areálu Svit. Novostavba LCFT je umístěna severně od stávajícího objektu Fakulty technologické. Objekt má 4 nadzemní podlaží (NP) s ustoupeným 5. NP (pro umístění technologických zařízení budov), 1 snížené podlaží a 1 podzemní podlaží. Nové laboratorní centrum bude sloužit výuce v navazujících magisterských a v doktorských studijních programech i výzkumné a vývojové činnosti. K dispozici v něm kromě laboratoří budou také posluchárny a seminární místnosti. Stavba byla zkolaudována 17. prosince 2013.
Fotogalerii objektu najdete na stránkách Architektura Zlín - ZDE.


Související články: 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz