(ČTK) – Zlínská Univerzita Tomáše Bati otevřela koncem dubna nové Laboratorní centrum Fakulty technologické. Objekt v areálu bývalých baťovských závodů v těsném sousedství sídla fakulty přišel na 532 miliónů korun, 443 miliónů korun tvořila evropská dotace. Nejstarší fakulta univerzity, která má asi 2000 posluchačů, se díky novému vybavení dostane na špičku mezi školami v republice, řekl ČTK děkan fakulty Roman Čermák. Autorem projektu je architekt Vladislav Vrána (doplněno Stavbaweb).
Nové přístroje laboratorního centra stály 30 miliónů korun. K nejcennějším a nejmodernějším patří například přístroj analyzující maloúhlový rozptyl rentgenových paprsků, který dává možnost nahlédnout do struktury materiálu. Díky novým technologiím se budou moci studenti podívat až na samotnou hranici veškerých struktur směrem k atomům a základním stavebním prvkům jednotlivých materiálů. Speciální laboratoře jsou v objektu soustředěny do jednoho traktu, centrum má také pět poslucháren a devět seminárních místností.
Doplněno Stavbaweb:
Novostavba Laboratorního centra Fakulty technologické (LCFT) má vybudovanou kapacitu 12 340 m2. Nová budova provozně a účelově spojená se stávajícím objektem umožní soustředit veškeré výukové a vědeckovýzkumné kapacity fakulty do jednoho organického celku. Vybudování této infrastruktury je situováno do východní části areálu Svit. Novostavba LCFT je umístěna severně od stávajícího objektu Fakulty technologické. Objekt má 4 nadzemní podlaží (NP) s ustoupeným 5. NP (pro umístění technologických zařízení budov), 1 snížené podlaží a 1 podzemní podlaží. Nové laboratorní centrum bude sloužit výuce v navazujících magisterských a v doktorských studijních programech i výzkumné a vývojové činnosti. K dispozici v něm kromě laboratoří budou také posluchárny a seminární místnosti. Stavba byla zkolaudována 17. prosince 2013.
Fotogalerii objektu najdete na stránkách Architektura Zlín – ZDE.
Související články:
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,
Nějak tomu nerozumím. V článku se píše o fasádním stínícím prvku, ale fotky a část textu je o vnitřní stěně.…
co na to říci - na Mercerově stupnici kvality měst se na prvých třech místech obvykle střídají Vídeň, Curich a…