Lasagneria

Lasagneria

Korunní 35, Praha 2

(6. 11. 2018) mar.s architects

   
 
 
 
 

Lasagneria

Bistro specializující se na italské lasagne se nachází v Korunní ulici na Královských Vinohradech v Praze. Prostor, ve kterém dříve byla prodejna potravin, je charakteristický svými velkými výlohami a prosvětleným interiérem.
Veškeré složky lasagni jsou připravovány přímo v bistru, a to jednak v kuchyni propojené s prostorem restaurace a také přímo na pultu, který tvoří ústřední prvek bistra.
Důležitou součástí vizuálního řešení interiéru jsou dvě horizontály – podlaha a strop. Na podlaze je použita kombinace dubových vlýsků mořených do tmavého odstínu a skládaných do klasického stromečku a bílých obkladů a dlažby stejného rozměru. Ta je vklíněna do dřevěné podlahy a přechází do provozně namáhanějších částí bistra, včetně stěny za pultem. Pod stropem je vytvořen poloprůhledný podhled z několika kilometrů černého provázku, který tvoří nepravidelnou síť. Mezi obě výrazné roviny je vestaven atypický nábytek ze světle mořené překližky. Celý interiér je doplněn osvětlením Edisonovými žárovkami a tematickou grafikou od studia molokowall.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice 

 

Klient: Lasagneria s.r.o.
Grafický design: oh deer

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz