Lávka přes Labe v Nymburku

Lávka přes Labe v Nymburku

(28. 6. 2019) Projektová dokumentace je hotová, město vyhlásí výběrové řízení na zhotovitele stavby

   
 
 
 
 

Lávka přes Labe v Nymburku

(ČTK) - Nymburk má hotovou projektovou dokumentaci na novou lávku přes Labe. Do konce roku by město mělo vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele stavby, stavět by se mělo začít v polovině příštího roku, uvedl v tiskové zprávě mluvčí radnice Petr Černohous.

Původní lávku muselo město nechat kvůli havarijnímu stavu loni zbourat. Nová lávka má stát zhruba 40 milionů korun. "Všichni se snažíme celou situaci s lávkou řešit co nejrychleji a maximálně spolupracujeme s veškerými institucemi i projektantem. Současně jednáme se Státním fondem dopravní infrastruktury o dotaci, která by měla kompletně pokrýt veškeré náklady na výstavbu lávky," řekl místostarosta Bořek Černý (Nymburk s klidem).

Projektovou dokumentaci vytvořila společnost Stráský, Hustý a partneři. Jednatelem firmy a autorem návrhu je projektant Jiří Stráský, který navrhoval zřícenou lávku v Praze-Troji a také předešlou lávku v Nymburce.

Před zahájením stavby musí město ještě zajistit veškerá potřebná vyjádření od dotčených orgánů, do konce srpna pak podá žádost o vydání územního souhlasu a stavebního povolení.

Pro pěší Nymburk lávku uzavřel v prosinci 2017, lodím bylo proplouvání pod lávkou zakázáno loni v červnu, město ve stejnou dobu uzavřelo prostranství na obou březích pod lávkou. Provoz na řece byl obnoven po dvou měsících 8. srpna. Lávka byla stejné konstrukce a od stejného projektanta jako lávka v Praze-Troji, jež se předloni zřítila do Vltavy.

Související články:
Nová lávka v Nymburce  18.9.2018

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz