LIGHTWAY světlovody v SIKO Koupelny

LIGHTWAY světlovody v SIKO Koupelny

(28. 1. 2020) Realizace probíhala ve 2 etapách. V první došlo k osazení tubusů do střechy. Druhá etapa zahrnovala kompletaci samotných „světlíků“ (systému světlovodů). 

   
 
 
 
 

LIGHTWAY světlovody v SIKO Koupelny

Dodavatel koupelen a kuchyní, působící na trhu přes 25 let, proslul jak inovativními a stylovými produkty, tak širokou nabídkou a rozsahem stylů: od přírodních přes severské (Skandinávie), jižní (Provence) až po country, kamenné či dřevěné. Spojení tohoto tradičního výrobce se světlovody LIGHTWAY tak působí až skoro symbolicky.  

SIKO koupelny má 30 poboček po celé ČR a spoustu partnerských prodejen. Vypravil jsem se na pobočku SIKO v Čimelicích, ležící na hlavním tahu Praha–Strakonice. Velká prodejna se stylovým showroomem a novým, prodejním konceptem o celkové rozloze 1650 m2  je skvěle dostupná též z měst Písek, Příbram, Milevsko, Sedlčany, Březnice, Blatná a Dobříš. Zatímco přízemí je rájem kuchyní a koupelen, první patro moderní budovy je vyhrazeno administrativnímu zázemí firmy. A právě zde nedávno instalovali více než 20 nových světlovodů LIGHTWAY. 

SIKO a LIGHTWAY
Dva úspěšní dodavatelé, kteří mají společného více, než by se na první pohled zdálo. Obě firmy nabízejí nejnovější technologie, současně však mají silný vztah ke zdravému prostředí. Strategií společnosti SIKO koupelny je důsledná orientace na zákazníka a jeho potřeby a snaha mít vždy co nejlepší nabídku na trhu. LIGHTWAY v duchu hesla „přivedeme denní světlo až k vám“ zase propaguje zcela zdravé a přirozené osvětlení interiérů – bytů, rodinných domů, kancelářských prostor, výrobních hal a firemních interiérů. 

Instalace světlovodů LIGHTWAY
Projekt světlovodů v SIKO koupelny Čimelice byl realizován v květnu 2018. Kancelářské prostory v prvním patře jsou situovány po obvodu celé budovy, uprostřed patra je umístěno atrium, odpočinková zóna, chodby a zázemí včetně kuchyňky, jídelny a toalet. Z jedné strany jsou tak kanceláře dobře prosvícené díky prostorným oknům. Z protější strany, kde jsou vstupy do kanceláří, je však světla mnohem méně, a to i přesto, že je zde použito velké množství prosklených stěn. Světlovody LIGHTWAY toto elegantně řeší. Přirozeně a nerušivě začleněné do interiéru budovy dodávají dostatek denního světla. Světlovodů je zde celkem 21 a prosvětlují téměř veškeré kancelářské prostory po obvodu celého prvního patra.

Dojmy a postřehy
Zhruba po roční zkušenosti jsou se světlovody LIGHTWAY všichni zaměstnanci velmi spokojeni. Chválí speciální vnitřní klapky světlovodů, které umožňují regulovat sílu denního světla dle individuálních požadavků jednotlivých zaměstnanců. Ostatně již během fotografování a prohlídky budovy bylo na první pohled jasně patrné, že zatímco v některých kancelářích měli světlovody naplno otevřené, jinde je měli puštěné zhruba na 50 %. V jedné kanceláři měla paní klapku jednoho ze dvou světlovodů zcela zavřenou, což komentovala slovy: „Občas si tento světlovod úplně zavírám. Hlavně když je poledne, úplně jasno, svítí mi to velmi silně přímo na stůl a špatně vidím na monitor počítače. Ale druhý světlovod si naopak nechávám naplno otevřený. Krásně mi zde osvětlí celou druhou polovinu místnosti, která je nejdál od oken a dříve zde byl neustále stín. Tato kombinace mi vyhovuje, je to tak velmi příjemné.“
Realizace probíhala ve 2 etapách. V první došlo k osazení tubusů do střechy. Druhá etapa zahrnovala kompletaci samotných „světlíků“ (systému světlovodů). Celá realizace proběhla rychle a zcela bez problémů.

Společnost SIKO, stejně jako u všech podobných projektů, i na tento vypsala výběrové řízení. V rámci tendru oslovila několik firem dodávajících světlovody. Na základě výběrového řízení nakonec vybrala společnost LIGHTWAY. K tomuto rozhodnutí výrazně napomohly i prohlídky předchozích realizací.

„S funkčností a užíváním světlovodů jsme maximálně spokojení. Naprosto splnily naše očekávání. Všichni uživatelé si zde světlovody chválí. Navíc jsme si k nim přiobjednali i vnitřní klapky, které umožnují uzavření denního světla a tím tedy regulaci podle požadavků na množství denního světla do jednotlivých kanceláří. To je výborná funkce,“ Říká Tomáš Smrčina, investiční technik společnosti SIKO koupelny & kuchyně.
Robert Jašek, LIGHTWAY

www.lightway.cz

Publikováno v časopise Stavba č. 4/2019, str. 82–83

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz