Loft with Love

Loft with Love

ulice Komunardů, Praha Holešovice

(31. 8. 2021) CMC architects

   
 
 
 
 

Loft with Love

Budova Prvního Měšťanského Pivovaru v pražských Holešovicích – místo, kde se kvasilo pivo a skladovaly sudy, dalo svou dispozicí podnět k originálnímu pojetí designu otevřeného a zároveň introspektivního prostoru pro kreativní způsob bydlení v industriálním duchu. Rekonstruovaný objekt zahrnuje čtyřicet loftových bytů, z nichž polovina jsou skutečné průmyslové lofty v původních skladových kójích, šest bytů vzniklo rekonstrukcí přední části budovy a čtrnáct je umístěno v nové nástavbě směrem do prostoru náměstí.

Rekonstrukce areálu proběhla v roce 2008. Po deseti letech jsme se na stejné místo vrátili znovu, s realizací interiéru jednoho z loftů v původních pivovarských skladech. Skvělý klient, skvělá práce. Industriální charakter podtrhuje cihlová zeď bez omítky, ocelové schodiště, ocelová knihovna, betonová podlaha, černý strop.
Snahou bylo zachovat industriální charakter stavby a vytvořit prostor pro bydlení s vysokým komfortem. Materiály ponecháváme v surovém stavu a s přiznanou strukturou. Betonová podlaha nemá dilatace, byla ponechána přirozenému popraskání. Elektrické rozvody vedou po povrchu cihlové zdi s černými koncovými prvky. Obytný prostor má výšku 6 m a je vybaven technikou na promítání. Loft má dvě koupelny pro dvě ložnice. Vstup je přes atrium umožňující venkovní posezení. Rovněž u obývacího pokoje je venkovní terasa.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Autoři: Vít Máslo, David Richard Chisholm
Projekční tým: Evžen Dub, Gabriela Sekyrová, Nela Niederle
Užitná plocha: 120 m2
Dodavatelé stavby: CMC architects a.s., MG-MONT s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

 
 
 
 
50.1041774
14.4499509
Loft with Love

Loft with Love
ulice Komunardů
Praha Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz