Marina Island v Praze 7

Marina Island v Praze 7

Praha 7-Holešovice

(20. 4. 2015) Firmy začaly v Holešovicích u Vltavy stavět 341 luxusních bytů

   
 
 
 
 

Marina Island v Praze 7

(ČTK) - Developeři Daramis Group a Lighthouse Group začali v Holešovicích u Vltavy stavět 341 luxusních bytů. Projektantem projektu je ateliér AED project, domy staví společnost Porr
Stavba projektu Marina Island vyjde na 1,6 miliardy korun a skončit by měla příští rok, informovali 16. dubna zástupci obou společností. V budoucnu mají na tomto místě vyrůst další stovky bytů.

Developeři cílí na bohatší klientelu, čemuž odpovídají ceny. Byty označované jako komfort vyjdou na 70 tisíc korun za metr čtvereční, za byty v přízemí označované developery jako townhouse zájemce zaplatí 80 tisíc korun za metr čtvereční. Nejdražší budou byty v nejvyšších patrech, za metr čtvereční se bude platit průměrně 90 tisíc korun. Nejmenší ateliéry 1+kk mají rozlohu 40 metrů čtverečních, největší byty budou mít 350 metrů čtverečních a dispozici 7+kk.

Přes vyšší cenu se developeři nezájmu klientů nebojí. "V první fázi, která zahrnuje zhruba 200 bytů, už máme podepsanou kupní smlouvu na 92. Většina kupujících jsou Češi," uvedl obchodní a marketingový ředitel Daramis Group Martin Vachek.

Domy, které budou mít až 11 pater, vyrostou na pozemku o velikosti 30 tisíc metrů čtverečních, který ze dvou stran obklopuje Vltava. Právě to by mělo být podle developerů hlavním lákadlem. Před velkou vodou budou byty chránit protipovodňové stěny.

Součástí projektu je 450 parkovacích míst v podzemních garážích.

Doplněno Stavbaweb:
První dva domy, nabízející celkem 138 bytových jednotek, budou dokončeny a připraveny k nastěhování na jaře roku 2017. Celkem bude v projektu Marina Island vybudováno 341 bytů tří  kategorií. Komfortní bytové jednotky ve velikostní kategorii 1+kk až 4+kk v typických podlažích ( druhé až jedenácté patro). Součástí osmi Townhousů situovaných v prvních patrech objektů bude prostorná zahrada a terasa s vlastním bazénem a garáž se vstupem z bytu. Luxusní Penthausy budou umístěny v nejvyšších patrech.
www.marinaisland.cz

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.0755381
14.4378005
Marina Island v Praze 7

Marina Island v Praze 7
Praha 7-Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

21. 4. 2015 11:06:50. Marina Island na náměstí Míru?. Jitka
22. 4. 2015 07:15:57. Re: Marina Island na náměstí Míru?. Stavbaweb

 
 
 
 

21. 4. 2015 11:06:50. Marina Island na náměstí Míru?. Jitka

  Komu se povedla ta úžasná mapa? Mě vážně zajímalo, na kterém vltavském rameni je tento "ostrov" umístěn, ale že by chtěl investor přivést Vltavu až na náměstí Míru, to mě tedy nenapadlo :-) .

22. 4. 2015 07:15:57. Re: Marina Island na náměstí Míru?. Stavbaweb

  Strýček Google Čaroděj.... a nenechá si to vymluvit :-)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz