Martin Kohlbauer: Mateřská školka ve Vídni

Martin Kohlbauer: Mateřská školka ve Vídni

(20. 2. 2013) Stavba architekta Kohlbauera svým tvarem připomíná rybu a leží v zóně světového kulturního dědictví UNESCO přímo v srdci Vídně.

 
 
 
 

Martin Kohlbauer: Mateřská školka ve Vídni

Stavba architekta Kohlbauera svým tvarem připomíná rybu a leží v zóně světového kulturního dědictví UNESCO přímo v srdci Vídně.


Foto Copyright Votava/PID

Vídeň má novou „otevřenou“ školku. Leží v srdci Vídně, v severozápadní části parku Stadtpark, který zasahuje do zóny světového dědictví UNESCO. Původní předškolní zařízení bylo na tomto místě postaveno roku 1949, vznikla tak první poválečná školka na území města. Architekt Martin Kohlbauer navrhl na pozemku s vysoce hodnotným porostem stromů v blízkosti říčky Vídeňky moderní školku, zvlněnou stavbu, která svým tvarem připomíná rybu.
Koncept „otevřené školky“ dětem umožňuje volný pohyb po celém domě. Děti mohou procházet z vlastní herny do prostor jiné třídy nebo do místností pro kreativní činnosti. Interiér nové školky umožňuje komunikaci a podporuje spolupráci mezi jednotlivými skupinami dětí. Zvláštní pozornost byla proto věnována propojení prostoru a speciální průhledům. Specialitou nové školky je také „hrací dům“, který nabízí víceúčelový prostor pro tanec a pohyb. Mohou ho používat i děti, které do školky nechodí. K dispozici mají zvláštní vchod. Kapacita školky je 180 dětí. Architekt kladl důraz také na propojení vnitřních a venkovních prostor. Půdorysy heren a dalších prostor umožňují různé využití. Do zahrady jsou integrovány prvky jako posedy a pahorky.Tisková zpráva COMPRESS, Vydavatelská společnost s r.o. a Spol.KG-organizační složka  | Kontaktní kancelář města Vídně

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz