Stavba architekta Kohlbauera svým tvarem připomíná rybu a leží v zóně světového kulturního dědictví UNESCO přímo v srdci Vídně.
Foto Copyright Votava/PID
Vídeň má novou „otevřenou“ školku. Leží v srdci Vídně, v severozápadní části parku Stadtpark, který zasahuje do zóny světového dědictví UNESCO. Původní předškolní zařízení bylo na tomto místě postaveno roku 1949, vznikla tak první poválečná školka na území města. Architekt Martin Kohlbauer navrhl na pozemku s vysoce hodnotným porostem stromů v blízkosti říčky Vídeňky moderní školku, zvlněnou stavbu, která svým tvarem připomíná rybu.
Koncept „otevřené školky“ dětem umožňuje volný pohyb po celém domě. Děti mohou procházet z vlastní herny do prostor jiné třídy nebo do místností pro kreativní činnosti. Interiér nové školky umožňuje komunikaci a podporuje spolupráci mezi jednotlivými skupinami dětí. Zvláštní pozornost byla proto věnována propojení prostoru a speciální průhledům. Specialitou nové školky je také „hrací dům“, který nabízí víceúčelový prostor pro tanec a pohyb. Mohou ho používat i děti, které do školky nechodí. K dispozici mají zvláštní vchod. Kapacita školky je 180 dětí. Architekt kladl důraz také na propojení vnitřních a venkovních prostor. Půdorysy heren a dalších prostor umožňují různé využití. Do zahrady jsou integrovány prvky jako posedy a pahorky.
Tisková zpráva COMPRESS, Vydavatelská společnost s r.o. a Spol.KG-organizační složka “ Kontaktní kancelář města Vídně
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.