Michael Kocych Architects: Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku

Michael Kocych Architects: Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku

(8. 6. 2012) Rozsáhlá obnova historického areálu s kostelem, křížovou cestou, sochami a tzv. Římskou kaplí, který je od roku 1958 zapsanou kulturní památkou. Restaurována byla zastavení křížové cesty (14 kaplí), kompletně opravena tzv. Římská kaple, restaurovány byly sochy z prostoru před bazilikou, obnoven byl systém chodníků a povrchového odvodu srážkových vod, bylo provedeno ošetření a výsadba dřevin a celý areál je nově oplocen a vybaven mobiliářem. Součástí areálu je bazilika Navštívení Panny Marie, která je jedinou baziliku v Moravskoslezském kraji.

 
 
 
 

Michael Kocych Architects: Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku

Rozsáhlá obnova historického areálu s kostelem, křížovou cestou, sochami a tzv. Římskou kaplí, který je od roku 1958 zapsanou kulturní památkou. Restaurována byla zastavení křížové cesty (14 kaplí), kompletně opravena tzv. Římská kaple, restaurovány byly sochy z prostoru před bazilikou, obnoven byl systém chodníků a povrchového odvodu srážkových vod, bylo provedeno ošetření a výsadba dřevin a celý areál je nově oplocen a vybaven mobiliářem. Součástí areálu je bazilika Navštívení Panny Marie, která je jedinou baziliku v Moravskoslezském kraji.

Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení P. Marie ve Frýdku (zdroj foto: Stavba MSK) Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení P. Marie ve Frýdku (zdroj foto: Stavba MSK) Rekonstrukce areálu baziliky Navštívení P. Marie ve Frýdku (zdroj foto: Stavba MSK)

vlastník: Římskokatolická církev Frýdek
architektonické a projekční řešení: studio Michael Kocych Architects
generální dodavatel stavby, firma Ing. Pekárek - stavební společnost s.r.o.,
projekt: 2007
realizace: 2010 - 2011
Areál byl slavnostně otevřen 28. srpna 2011.

Areál baziliky Navštívení Panny Marie ve Frýdku byl nominován
na stavbu roku v Moravskoslezském kraji v kategorii rekonstrukce.

 OBNOVA AREÁLU BAZILIKY NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE VE FRÝDKU (zdroj foto:  MICHAEL KOCYCH ARCHITECTS)  OBNOVA AREÁLU BAZILIKY NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE VE FRÝDKU (zdroj foto:  MICHAEL KOCYCH ARCHITECTS)  OBNOVA AREÁLU BAZILIKY NAVŠTÍVENÍ PANNY MARIE VE FRÝDKU (zdroj foto:  MICHAEL KOCYCH ARCHITECTS)

Při příležitosti slavnostního otevření a vysvěcění areálu byl vydán tzv. PAMĚTNÍ LIST, který společně vydali generální dodavatel stavby, firma Ing. Pekárek - stavební společnost, s. r. o. a architektonické a projekční řešení studio Michael Kocych Architects. Na jeho stránkách naleznete podrobné informace o projektu - zde.

zdroj: Michael Kocych Architects


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz