Minipivovar Most

Minipivovar Most

Pod Koňským vrchem 3450, Most

(17. 6. 2021) Studio ADR

   
 
 
 
 

Minipivovar Most

Projekt navazuje na již realizované pivovary Hostivar 1,2, Trautenberk a Spojovna pro stejnou síť vlastníků. Složitost města i relativně komplikovaný pozemek nás vedly k tvarově jednoduchému řešení. Fasáda objektu je cihelná s výraznými skleněnými plochami na obou koncích. Na jednom konci budovy je průhled do interiéru restaurace, na druhém konci je umožněn pohled do technologického zázemí, varny piva. Mezi těmito okny je fasáda vyplněna režným zdivem.


Dispoziční uspořádání je dáno provozními potřebami. V podlouhlém objektu lze nalézt dva hlavní provozní celky: na severní straně zázemí pivovaru, na opačném konci restaurace s výčepem a zázemí kuchyně. Interiér byl navržen jednoduše. Stěny jsme ve velké míře ponechali v surovém, vyzděném stavu, přetřené jsou pouze bílou výmalbou. Lokálně, například v sociálním a kuchyňském zázemí, cihlu doplňuje keramický obklad. V restaurace jsme kombinovali cihelné zdivo, dřevěný nábytek s kovovými detaily, ocelové prvky konstrukčního rázu a betonové broušené podlahy. V centrální části místnosti jsou dva pulty, výčepní a barový.

Kontakt s okolím i tvář pivovaru doplňuje logo v podobě písmene M, které je nejen základním označením piva, ale i fasády objektu. Logo, stejně jako celý objekt je jednoduché, čisté a na fasádě je provedeno z černého ocelového plechu.

K restauraci přiléhá terasa, z části překrytá drátěnou konstrukcí, po které se bude v letních obdobích popínat chmel.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice

Klient: Pivovar M3 a.s.
Autoři: Aleš Lapka, Petr Kolář; spoluautoři Jana Zoubková, Pavel Čermák, Lucia Honc, Zuzana Kollárová; spolupráce     na projektu Bomart spol. s r.o.
Zastavěná plocha: 515 m²
Hrubá podlahová plocha: 515 m²
Užitná plocha: 450 m²
Plocha pozemku: 4900 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.5024353
13.6313892
Minipivovar Most

Minipivovar Most
Pod Koňským vrchem 3450
Most

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz