Dispoziční uspořádání je dáno provozními potřebami. V podlouhlém objektu lze nalézt dva hlavní provozní celky: na severní straně zázemí pivovaru, na opačném konci restaurace s výčepem a zázemí kuchyně. Interiér byl navržen jednoduše. Stěny jsme ve velké míře ponechali v surovém, vyzděném stavu, přetřené jsou pouze bílou výmalbou. Lokálně, například v sociálním a kuchyňském zázemí, cihlu doplňuje keramický obklad. V restaurace jsme kombinovali cihelné zdivo, dřevěný nábytek s kovovými detaily, ocelové prvky konstrukčního rázu a betonové broušené podlahy. V centrální části místnosti jsou dva pulty, výčepní a barový.
Kontakt s okolím i tvář pivovaru doplňuje logo v podobě písmene M, které je nejen základním označením piva, ale i fasády objektu. Logo, stejně jako celý objekt je jednoduché, čisté a na fasádě je provedeno z černého ocelového plechu.
K restauraci přiléhá terasa, z části překrytá drátěnou konstrukcí, po které se bude v letních obdobích popínat chmel.
Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice
Klient: Pivovar M3 a.s.
Autoři: Aleš Lapka, Petr Kolář; spoluautoři Jana Zoubková, Pavel Čermák, Lucia Honc, Zuzana Kollárová; spolupráce na projektu Bomart spol. s r.o.
Zastavěná plocha: 515 m²
Hrubá podlahová plocha: 515 m²
Užitná plocha: 450 m²
Plocha pozemku: 4900 m²
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.