Most ve Štětí odvodněn obrubníkovým systémem MEA DECK

Most ve Štětí odvodněn obrubníkovým systémem MEA DECK

(27. 11. 2019) Vzhledem k nulovému podélnému spádu je třeba vodu z vozovky dostat co nejrychleji do odvodňovacího žlabu

   
 
 
 
 

Most ve Štětí odvodněn obrubníkovým systémem MEA DECK

Na právě probíhající rekonstrukci mostu přes Labe ve Štětí, určeného pro osobní auta a pěší, je odvodnění řešeno obrubníkovými prvky MEA DECK. Vzhledem k nulovému podélnému spádu je třeba vodu z vozovky dostat co nejrychleji do odvodňovacího žlabu. Kombinace obrubníku a žlabu uspoří pojízdnou šířku komunikace, která je v jednom směru široká pouze 3 m a bodové odvodnění by zasahovalo do jízdního pruhu. Celková délka odvodnění obou vozovek je cca. 600 metrů. Řešení odvodnění mostů pomocí obrubníkového odvodnění prodlužuje životnost vozovky i celé konstrukce.

Voda se dostane nejkratší cestou do podélného žlabu, kde rychle odteče do průběžně navržených odtoků nebo až na konec mostu za dilatační spáru. Na mostě nevzniknou louže ani při silném dešti, a tudíž nehrozí stříkání vody na chodce.

Více informací o mostním odvodnění najdete ZDE

podle podkladů společnosti MEA Water Management

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.