Městská knihovna v Písku

Městská knihovna v Písku

Alšovo náměstí 13, Písek

(8. 6. 2021) studio ABS

   
 
 
 
 

Městská knihovna v Písku

Rehabilitace konstrukcí bývalé školy a její revitalizace pro potřeby knihovny vytvořila možnost přetvořit tyto prostory pro knihovnu. Díky jejich skladbě, návaznosti a vybavení je tu navíc možné provozovat také přednášky, projektové dílny, různé typy kroužků včetně technických a řemeslných dovedností, počítačových kurzů, vzdělávacích her pro všechny věkové kategorie.


Z městské knihovny tak vzniklo skutečné centrum celoživotního vzdělávání. Nutnost stálého a opakovaného kontaktu s vývojem především v oblasti přírodních a technických věd a informačních technologií se neobejde bez komparativního studia nejen v češtině, ale přinejmenším v hlavních světových jazycích.
 
Objekt základní školy byl očištěn od dodatečných přílepků, stavebně upraven a s ohledem na zajištění skladových prostor, umístění kavárny a zajištění druhého požárního úniku také přistavěn pro potřeby provozu jednotlivých oddělení knihovny Písek. Kromě toho tu vznikly multifunkční vzdělávací prostor, kavárna, informační středisko a středisko pro spolupráci s partnerskými městy. Dále také komerční prostor s předpokládanou činností komunitního charakteru. Doplňkově bude přízemí skladového bloku využito pro archiv MÚ Písek.

Tisková zpráva
Městská knihovna v Písku obdržela nominaci v soutěži Stavba roku 2020, dále také Cenu předsedy Senátu parlamentu ČR v soutěži Stavba roku 2020

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.3154129
14.1508127
Městská knihovna v Písku

Městská knihovna v Písku
Alšovo náměstí 13
Písek

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 6. 2021 13:13:07. Re: Městská knihovna v Písku. Daniel

 
 
 
 

8. 6. 2021 13:13:07. Re: Městská knihovna v Písku. Daniel

  Toho, kdo vymyslel ty vytrčené skleněné desky na informačním pultu, kde bylo nutné na rohy umístit krytky z Ikea, bych rád poznal. Toho, kdo to schválil, také.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz