Městská knihovna v Písku

Městská knihovna v Písku

Alšovo náměstí 13, Písek

(8. 6. 2021) studio ABS

   
 
 
 
 

Městská knihovna v Písku

Rehabilitace konstrukcí bývalé školy a její revitalizace pro potřeby knihovny vytvořila možnost přetvořit tyto prostory pro knihovnu. Díky jejich skladbě, návaznosti a vybavení je tu navíc možné provozovat také přednášky, projektové dílny, různé typy kroužků včetně technických a řemeslných dovedností, počítačových kurzů, vzdělávacích her pro všechny věkové kategorie.


Z městské knihovny tak vzniklo skutečné centrum celoživotního vzdělávání. Nutnost stálého a opakovaného kontaktu s vývojem především v oblasti přírodních a technických věd a informačních technologií se neobejde bez komparativního studia nejen v češtině, ale přinejmenším v hlavních světových jazycích.
 
Objekt základní školy byl očištěn od dodatečných přílepků, stavebně upraven a s ohledem na zajištění skladových prostor, umístění kavárny a zajištění druhého požárního úniku také přistavěn pro potřeby provozu jednotlivých oddělení knihovny Písek. Kromě toho tu vznikly multifunkční vzdělávací prostor, kavárna, informační středisko a středisko pro spolupráci s partnerskými městy. Dále také komerční prostor s předpokládanou činností komunitního charakteru. Doplňkově bude přízemí skladového bloku využito pro archiv MÚ Písek.

Tisková zpráva
Městská knihovna v Písku obdržela nominaci v soutěži Stavba roku 2020, dále také Cenu předsedy Senátu parlamentu ČR v soutěži Stavba roku 2020

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.3154129
14.1508127
Městská knihovna v Písku

Městská knihovna v Písku
Alšovo náměstí 13
Písek

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 6. 2021 13:13:07. Re: Městská knihovna v Písku. Daniel

 
 
 
 

8. 6. 2021 13:13:07. Re: Městská knihovna v Písku. Daniel

  Toho, kdo vymyslel ty vytrčené skleněné desky na informačním pultu, kde bylo nutné na rohy umístit krytky z Ikea, bych rád poznal. Toho, kdo to schválil, také.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz