Multifunkční střešní zahrada na základní škole

Multifunkční střešní zahrada na základní škole

(26. 6. 2017) Střešní učebna

   
 
 
 
 

Multifunkční střešní zahrada na základní škole

Na podzim roku 2014 společnost GreenVille realizovala přestavbu terasy základní a mateřské školy v Ostopovicích na střešní učebnu. Bylo nutné odstranit kačírkový násyp, opravit hydroizolaci a připravit střechu pro pokládku dřevěných roštů a vegetačního souvrství. Na terase jsou nyní mezi dřevěnými pódii umístěny slunečníky  a bylinkové záhony s rozmanitou vegetací. Po obvodech byla instalována ochranná síť, aby byl zajištěn bezpečný pohyb dětí po střeše.

Výsledná extenzivní zelená střecha je skvělým místem pro výuku, které nabízí výhledy na západní část Brna.


Fólie DELTA-FLORAXX TOP
Fólie DELTA-FLORAXX TOP oplývá množstvím technických předností, poskytujících zpracovatelům řadu výhod jak při návrhu skladby střechy, tak při vlastním zpracování. DELTA-FLORAXX TOP se dodává v rolích o šíři 2 metry a délky 12,5 metru. Pokládka je velmi jednoduchá a rychlá.

Protože filtrační textilie je součástí role, pokládáme v jednom pracovním kroku několik funkčních vrstev střešního pláště – hydroakumulační, filtrační, drenážní a ochrannou. Ve skladbě ozeleněné střechy však DELTA-FLORAXX TOP funguje jako vrstva ochranná a separační. Tato funkce spočívá v tom, že hydroizolační systém je ochráněn před přímým tlakem dalších hmotných vrstev, od kterých je zároveň spolehlivě oddělen, a přebytečná voda je odváděna drenáží k odtokovým místům. Jediné, co musíme učinit, je, že na hydroizolační systém před pokládkou fólie DELTA-FLORAXX TOP položíme ochrannou geotextilii o minimální hmotnosti 300 g/m2.

Pásy se pokládají na sraz s tím, že filtrační textilie, která je o 10 cm širší, se přes dorazovou spáru jednoduše přeloží. Proti posunu pásu je přeloženou filtrační textilii možné ještě uchytit k souběžně položenému pásu pomocí nýtovačky, která je součástí dodaného materiálu. Důležité je zpracování detailů, jako jsou střešní vpusti a místa napojení na přilehlé konstrukce, kde je dobré vzniklou spáru přeložit samostatným páskem filtrační textilie, a zabránit tak budoucímu odplavování substrátového násypu.

Pokud při pokládce DELTA-FLORAXX TOP prší, voda se okamžitě skrz filtrační textili dostává do 20 mm hlubokých oktagonálně tvarovaných nopů a rovnoměrně zatěžuje pás proti případnému posunutí i proti účinkům větru. Fólii samozřejmě můžeme při pokládce zalít vodou z hadice nebo použít k zatížení proti účinkům větru obyčejná prkna. 

Publikováno v časopise Stavba č. 1/2017, str. 79

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

  Výrobci/dodavatelé

Nad Vinným potokem 1149/2

101 11 Praha 10-Vršovice

Telefon +420 261 221 576, 261 005 200

dorken@dorken.cz

http://www.dorken.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz