Nabíjecí stanice pro elektromobily

Nabíjecí stanice pro elektromobily

Humpolec-Vystrkov

(21. 9. 2018) Pelčák a partner architekti

   
 
 
 
 

Nabíjecí stanice pro elektromobily

První velkokapacitní rychlodobíjecí stanice elektromobilů v České republice je umístěna uvnitř oblouku výjezdní komunikace z benzinové stanice. Limity zadání tedy tvořil oblý tvar a skromný rozměr stavební plochy a počet nabíjecích stojanů, z nichž šestice pro elektromobily Tesla musela být umístěna odděleně od dalších šesti pro ostatní vozy.
Protože nabíjení elektromobilů trvá asi dvacet minut, bylo naším cílem v omezené ploše, kterou jsme měli k dispozici, vytvořit příjemné prostředí odlišné od charakteru benzinek. Současně jsme drobnou stavbou chtěli vyjádřit dynamiku i provozní „čistotu“ elektromobilů a jejich přívětivost vůči životnímu prostředí. Stavba má tvar dřevěného bumerangu, v jehož vnitřním prostoru je malý zelený ostrůvek s dřevěnými lavicemi pohledem otevřený k zalesněné stráni. Tento první supercharger v České republice využívá sociální zařízení sousední čerpací stanice.

Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


 

Autoři: Pavel Dvořák (vedoucí projektu), Petr Uhrín
Investor: E.ON Česká republika, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz